Hakerzy, czyli kim są i jak zostać jednym z nich

Internet rozwija się w zastraszającym tempie. Z roku na rok powstają coraz to nowe portale, strony, platformy w internecie. Powstają nowe zawody, które możesz wykonywać tylko w internecie. Poza dobrą stroną internetu w internecie można znaleźć także zakazane treści, a także w internecie możesz stać się ofiarą ataku hakera.

Hakerzy, to osoby, które potrafią korzystać z możliwości komputera i internetu lepiej niż inni użytkownicy. Można powiedzieć, że są pewną odmianą informatyków. Wielu młodych ludzi marzy o tym, aby wiedzieć jak zostać hakerem i zostać kimś takim. Są hakerzy, którzy potrafią ominąć bardzo proste zabezpieczenia, włamać się na pocztę albo wejść w panel administratora jakiejś mało znaczącej strony, ale są także hakerzy, którzy potrafią się włamać do ważnych urzędowych albo bankowych baz danych, potrafią włamać się i wykraść pilnie strzeżone informacje wielkich korporacji albo organizacji.
Jedni hakerzy działają w imię wspólnego dobra i walczą z szeroko pojętym systemem, inni hakerzy korzystają ze swoich umiejętności, aby ułatwić sobie życie w jakiś drobnych czynnościach, a najlepsi hakerzy zarabiają duże pieniądze na wykradaniu i wynajdywaniu cennych informacji.
Wiele firm korzysta także nieoficjalnie z usług hakerów, aby dowiedzieć się, np. co planuje konkurencja albo ułatwić sobie sprzedaż danego produktu.
Jeżeli chcesz wiedzieć jak zostać hakerem powinieneś spędzać dużo czasu przed komputerem, tabletem albo telefonem komórkowym. Początkowo powinieneś zdobywać wiedzę jak zwykły informatyk i programista. Jeżeli Twoja wiedza będzie już na wystarczającym poziomie będziesz mógł zacząć próbować dowiedzieć się jak zostać hakerem.
Informacji jak zostać hakerem powinieneś oczywiście szukać w internecie na różnych zaszyfrowanych stronach internetowych, forach. Powinieneś znać określony slang, kody i określenia. Dlatego doświadczenie i praktyka w świecie wirtualnym jest Ci niezbędna. Musisz wiedzieć jak szybko reagować, mieć duży refleks i kreatywność, która przyda Ci się w byciu hakerem.
Zastanawiając się jak zostać hakerem możesz popytać także swoich bliskich znajomych, którzy być może podpowiedzą Ci kilka praktycznych porad co masz zrobić, aby rozwinąć się w świecie wirtualnym.
Najlepszym nauczycielem dla początkującego hakera jest inny haker, który może go nauczyć jak poruszać się w danym świecie.
Pamiętaj, że jeżeli chcesz wiedzieć jak zostać hakerem musisz znać bardzo dobrze przynajmniej kilka języków do programowania, musisz dobrze orientować się w internecie, a także systemach operacyjnych.
Pamiętaj, że środowisko hakerów jest bardzo hermetyczne i szacunek w nim zdobywasz poprzez swoje umiejętności i czyny.
Jeżeli już wiesz jak zostać hakerem pamiętaj, że ten zawód łączy się z cyberprzestępczością, która na całym świecie jest zwalczana i uważana za coś złego nieważne jakimi kierujesz się motywacjami, a także co robisz jako haker. Nawet jeżeli swoje umiejętności hakerskie będziesz używał do pomagania innym, to i tak będzie to uznawane za przestępstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here