Jak pozyskać opinię innych ludzi?

Często mamy dylematy które chcielibyśmy skonsultować ze swoimi znajomymi, jednak nie zawsze opinia jednej bądź dwóch osób jest dla nas wiarygodna. Jaką sukienkę ubrać, co kupić dziadkom na prezent? Niby proste? Jednak nie dla każdego.

Spokojnie, niekiedy w podjęciu decyzji może pomóc nam większa grupa ludzi, ale jak się z nimi skontaktować? Jedną z opcji może być stworzenie ankiety na Facebooku, jednak jak zrobić ankiete na fb? Nic prostszego! W miejscu w którym piszemy informacje na swoją tablicę mamy wiele dodatkowych ukrytych możliwości. Poza zwykłym tekstem na pierwszy rzut oka mamy takie jak: Lista, zdjęcia/film, oznacz znajomych, a następnie tajemnicze trzy kropki które, po kliknięciu w nie, pokazują nam szereg dodatkowych opcji. Znajdują się tam wydarzenia, naklejki i nasza poszukiwana ANKIETA! Kiedy już w nią klikniemy, serwis świetnie nas prowadzi po tym co mamy wykonać. Zapytaj o coś- w tym miejscu wpisujesz swoje nurtujące pytanie, a następnie dodajemy opcje odpowiedzi.

Przykładowo możemy zapytać: Gdzie powinnam pojechać na wakacje? Odpowiedzi: Nad morze, W góry. Możemy również ustalić datę zakończenia ankiety co nie pozwoli na odpowiadanie na nią w późniejszym czasie. Teraz wystarczy jedynie nacisnąć przycisk ” opublikuj ” i sondaż gotowy! Takie ankiety mogą nam pomóc nie tylko na naszej facebookowej tablicy, ale także w stworzonych przez nas wydarzeniach i naszych stronach. Kiedy publikujemy wydarzenie na które zaprosiliśmy naszych znajomych czasami warto jest stworzyć ankietę z pytaniem kto będzie mógł przyjść. Kiedy organizujemy urodziny najczęściej chcemy wiedzieć ile osób będzie, a kto niestety, nie będzie mógł się u nas zjawić. To wiele ułatwia w organizacji przyjęcia, jak i większych imprez które możemy organizować w klubach.

Natomiast jeśli posiadamy swoją stronę firmową, bądź tworzymy coś własnego na Facebooku z pewnością zależy nam na większej popularności strony. Co jednak zrobić kiedy nasza popularność nie wzrasta? Może warto zapytać osoby które nas obserwują o zdanie na przykład co do zdjęcia profilowego, albo zdjęcia w tle, czy powinniśmy je zmienić, a może inny aspekt jest ważny dla odbiorcy? Warto również dodawać ankiety które po prostu są urozmaiceniem naszej strony. Proste pytanie które mogłoby pojawić się nie fanpage’u kawiarni: ” Wolicie kawę z mlekiem czy bez? ” od razu pomaga nawiązać dodatkowy, bliższy kontakt z konsumentami, a także mamy dodatkowe informacje o swoim przyszłym potencjalnym kliencie.

Ankiety są jednym z prostszych narzędzi jeśli chodzi o zbieranie opinii. Dzięki nim możemy zaoszczędzić dużo czasu, a jeśli używamy do jej stworzenia opcji ankiety internetowej, w tym tej na Facebooku oszczędzamy także pieniądze. W przypadku kiedy jesteśmy osobą prywatną, bądź internetowym artystą chcącym jedynie zwiększyć swoją popularności w zupełności wystarczą nam internetowe sondaże. Ułatwienia jakie w tej chwili daje nam internet są ogromne i stworzone po to by z łatwością z nich korzystać kiedy tylko mamy potrzebę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here