kontroler jakości

Istnieje przekonanie, że praca na takim stanowski to zawód, który możemy dostać jak to się mówi – ,,od ręki’’. Jedyne, co trzeba będzie zrobić, to złożyć CV w odpowiednie miejsce, a następnie czekać na telefon z informacją zwrotną.  Takie założenia uważane jest za prawdziwe, jak wygląda to jednak w rzeczywistości? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-kontrolerem-jakosci/ 

Czym zajmuje się kontroler jakości?

Według osoby trzecie praca w takim zawodzie wygląda następująco: pracownik zakładu produkcyjnego zajmuje się kontrolowaniem tych samych elementów, poprzez zwracanie uwagi na te same wady produkcyjne. Na takim stanowisku pracy istnieje brak możliwości rozwoju i samorealizacji. Wszystkie czynności wykonuje przez osiem lub dwanaście godzin w ciągu dnia po czym udaje się do domu i tak w kółko. Czy jest to dobra opinia? Okazuje się, że nie. Praca jako kontroler  jakości wcale nie jest tak monotonna, jak mogłoby się wydawać.

Prawda jest taka, że różnorodność w tym zawodzie jest tak przeogromna jak sam rynek zakładów produkcyjnych w Polsce. Mówi się, że ile fabryk, tyle produkcji i tyle kontroli jakości dla takich produkcji.

Wymagania na stanowisku kontrolera jakości

Jeżeli czytasz ten artykuł to zapewne zastanawiasz się nad tym, czy musisz spełniać konkretne wymagania i posiadać odpowiednie doświadczenie, aby móc pracować na  takim stanowisku. Prawda jest taka, że wszystko zależy od miejsca, w którym będziemy pracować. Każdy pracodawca posiada inne wymogi co do swojej przyszłej kadry. 

Żeby posiadać obraz tego, co wymaganie jest do pracy na takim stanowisku posłużyliśmy się ogłoszeniem z popularnego serwisu OLX, na którym znajdują się ogłoszenia o pracę z praktycznie każdej branży. 

Zatem jakie wymogi i zadania stoją przed kontrolerem jakości? 

,,Zadania:

– pakowanie wyrobów (krzeseł, foteli, sof) do kartonów

– układanie, piętrowanie kartonów na paletach

– obsługa zleceń produkcyjnych w systemie komputerowym / wydruk etykiet kartonowych

– kontrola jakości i zgodności pakowanych produktów

– utrzymywanie wydajności pracy na poziomie określonym dla stanowiska pracy

Wymagania:

– wykształcenie minimum zawodowe

– doświadczenie w pracy na produkcji

– umiejętność pracy w zespole

– mile widziana znajomość języka angielskiego”

Zobacz też: http://orlabaszta.pl/administrator-nieruchomosci-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here