Najpopularniejsze gry na smartfony

Użytkowanie smartfonów stanowi w dzisiejszych czasach bardzo ważny element życia człowieka XXI wieku. Urządzenia te pomagają nam w codziennym życiu. Pełnią one funkcję rozrywkową (oglądamy na nich bowiem różnego rodzaju filmy, śmieszne filmiki lub klipy muzyczne naszych ulubionych wykonawców muzycznych, a także różnorodne zdjęcia – czy to publikowane przez licznych użytkowników portali społecznościowych, czy też memy, a więc zabawne obrazki, które zyskały ogromną popularność w sieci na przestrzeni ostatnich kilku lat), lecz także pomagają nam na przykład w pracy czy też ułatwiają utrzymywanie kontaktu z ważnymi dla nas osobami – czy to członkami rodziny, czy też przyjaciółmi. Nie zapominajmy jednak, iż od kilku lat zainteresowaniem na podobnym poziomie cieszą się również gry, które użytkownicy mogą pobrać na swój telefon, najczęściej całkowicie za darmo. Każdego dnia miliony ludzi z całego świata pobierają coraz to nowe pozycje, stając się jednocześnie ich wiernymi użytkownikami. Niejednokrotnie spędzają nad nimi długie, długie godziny, zdobywając coraz to nowe odznaczenia oraz pobijając rekordy innych graczy. Jakie gry ostatnimi czasy najpopularniejsze i szczególnie zasługują na zainteresowanie?

Little Alchemy jest z całą pewnością jedną z gier, które w ostatnich latach zaskarbiły sobie największą sympatię i popularność wśród graczy. Na czym ona właściwie polega? Na początku gry dane są nam cztery składniki – ogień, woda, ziemia i powietrze. Naszym zadaniem jest stworzenie z nich jak największej liczby nowych elementów. Łączymy je więc w pary i sprawdzamy, jaki daje to efekt. Gra daje nam możliwość osiąganie coraz to wyższych etapów. Jeśli zatrzymamy się w pewnym momencie i nie będziemy mieli pomysłu na połączenie dwóch składników, z których moglibyśmy otrzymać trzeci, zupełnie nowy, zawsze możemy pomóc sobie oficjalnymi wskazówkami do tejże gry. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową, chociażby, „jak zrobić życie w Little Alchemy” i kliknąć pierwszy link, który pojawi się poniżej. Będzie to odnośnik do oficjalnej strony.

Kolejną ciekawą pozycją są nowe wersje starych, uznanych gier-klasyków. Dobrym przykładem może być Tetris, którego własną wersję próbowali tworzyć już niemal wszyscy producenci gier na telefony komórkowe. Niezależnie od producenta każda wersja zdaje się być interesującą opcją, bowiem oryginalna idea gry zaskakuje i wzbudza podziw swą prostotą oraz tym, iż potrafi zająć czas nawet na długie godziny, zapewniając graczom tym samym wspaniałą rozrywkę. Zdaje się, że niemal każdy choć raz w życiu zetknął się z tą grą, dlatego też nie ma potrzeby komukolwiek tłumaczyć jej myśli przewodniej. Jedno jest pewne – mimo długoletniej obecności na rynku wciąż cieszy się ona uznaniem milionów graczy z całego świata i stanowi już swego rodzaju klasykę nie tylko gier przeznaczonych na telefony komórkowe, ale i generalnie gier. Wpisała się ona na stałe w historię komputerów i nie sposób nie wspomnieć o niej mówiąc o grach, które wpłynęły znacząco na kolejne pokolenia graczy, a także twórców gier komputerowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here