Przywracanie ustawień fabrycznych w telefonach marki LG

Wiele z nas spotkało się z określeniem formatowania systemu – jego mobilnym odpowiednikiem jest przywracanie ustawień fabrycznych w smartfonach. Proces ten pozwala nam wyczyścić dane przechowywane na urządzeniu i przygotować je do sprzedaży lub wyeliminować zachodzące w nim problemy.

Wiele osób, które w planach mają przywracanie ustawień fabrycznych telefonu obawia się o swoje dane takie jak zdjęcia czy kontakty. Na szczęście wszystkie dane, które są przechowywane w chmurze bądź na karcie SD pozostaną nienaruszone, choć zaleca się także czyszczenie karty SD ze względów bezpieczeństwa.

Które dane zostaną usunięte?
– wszystkie zainstalowane przez użytkownika aplikacje;
– konta google;
– inne konta poczty oraz aplikacji;
– modyfikowane ustawienia systemu;
– modyfikowane ustawienia aplikacji;
– licencjonowanie praw cyfrowych (DRM);
– zdjęcia, muzyka i kopie zapasowe przechowywane w pamięci telefonu.
Konta, które zostają usunięte przy przywróceniu ustawień fabrycznych zostają jedynie usunięte z telefonu, nie powoduje to ich całkowitego usunięcia i utracenia do nich dostępu.
Aby przeprowadzenie tej procedury było bezpieczne zaleca się wykonanie kopii zapasowej systemu i umieszczenie jej na zewnętrznym nośniku takim jak karta SD czy komputer.

Jak zresetować telefon LG – krok po kroku.

Z menu telefonu
1. Wejdź do menu Ustawienia, następnie wybierz zakładkę Ogólne, Utwórz kopię zapasową i uruchom ponownie (menu może się różnić w zależności od wersji Androida na danym urządzeniu).
2. Po wykonaniu kopii zapasowej wybierz opcję Przywróć dane fabryczne. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie wykonania operacji.
3. Po ponownym uruchomieniu się urządzenia jest ono zresetowane i gotowe do użytku.

Hard reset
Procedura ta różni się w zależności od modelu. W najnowszych modelach należy wykonać następujące czynności:
1. Po wyłączeniu telefonu przytrzymaj klawisz VOL- (zmniejszanie głośności) oraz Power (włączanie/wyłączanie) do momentu w którym pojawi się logo LG.
2. Kontynuując naciskanie przycisku VOL- zwolnij przycisk zasilania, po czym naciśnij go i przytrzymaj ponownie.
3. Po wyświetleniu ekranu fabrycznego resetowania danych zwolnij wszystkie klawisze.
4. Użyj przycisków głośności aby wybrać opcję Yes (Tak) i naciśnij przycisk Power, by potwierdzić wybór.
5. Po ponownym uruchomieniu się urządzenia jest ono zresetowane i gotowe do użytkowania.

Po co jednak przywracać telefon do stanu fabrycznego?
Przywrócenie ustawień fabrycznych pozwala na pozbycie się wielu problemów, które pojawiają się wraz z użytkowaniem telefonu przez dłuższy czas. Wliczają się do nich m.in.:
– spadek żywotności baterii;
– ogólne spowolnienie urządzenia i aplikacji.

Często zdarza się, że smartfony których używamy od dawna otrzymują aktualizacje systemu, które w połączeniu z dużą ilością przechowywanych w pamięci telefonu zbędnych danych sprawiają, że ogólna wydajność sprzętu spada. Potrafi się to łączyć także ze zbyt dużym zużyciem baterii, która nie radzi sobie z natłokiem procesów w tle. Wiele osób zauważa także, że niektóre aplikacje mają opóźnione reakcje oraz powodują zatrzymanie działania innych aplikacji. Te właśnie problemy powinien rozwiązać reset telefonu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKupno laptopa
Następny artykułZabawy z dzieckiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here