Wiązanie chusty

Chusty stanowią świetny dodatek do codziennego stroju. Mogą być jedynie zakładane do stylizacji wierzchniej — czyli do płaszcza lub kurtki lub noszone razem ze strojem codziennym. Dobrze dobrana chusta stanowi dopełnienie całości kompozycji naszego ubrania.

Aby chusta dobrze komponowała się z naszym strojem, należy ją dobrze zawiązać. Jak wiązać chustę? Sposobów jest bardzo wiele! W zależności od kształtu naszej chusty, można wypróbować różne upięcia. Najbardziej uniwersalna i zarazem praktyczna, jest chyba chusta w kształcie prostokąta. Już samo zgięcie chusty w trójkąt i zawiązanie jej końców, może stanowić świetny dodatek, zwłaszcza jeżeli jest ona bogato zdobiona.

Innym sposobem na zawiązanie chusty, jest utworzenie z niej kokardy. Możemy ją nosić na różne sposoby — jako ozdobę na szyi, ale także jako dodatek do włosów lub nawet jako lekką bransoletę, upiętą na naszej dłonie. Swego czasu, chusty były modne także jako pasek do spodni, gdzie upinano je i wiązano, przykładowo jako wspomnianą kokardę.

Chusty to także bardzo ważny ostatnio element młodych mam. Specjalne chusty, które służą do noszenia maluszka na brzuchu mamy, wiązane są specjalną techniką. Dzięki takiej chuśce mama może zabrać swoje maleństwo dosłownie wszędzie, a chusta przypomina niejako torbę kangurzycy, w której nosi ona swoje małe kangurzątko. Chusty dla mam są niezwykle popularne i można dostać je w przeróżnych, fantazyjnych wzorach i kolorach. Przewagą takiej chusty, nad tradycyjnym nosidełkiem, jest przede wszystkim jej lekkość i to, że doskonale przylega do ciała — zarówno mamy, jak i dziecka, co pozwala stworzyć niezwykłe wrażenie bliskości. Nosidełka nie są w stanie dorównać chustom pod tym względem, a często ich ciężkie stelaże, dodają młodym mamom niepotrzebnego balastu.

Innym przykładem chust, są chusty animacyjne, stosowane w przedszkolach lub żłobkach, jako element służący do animacji zabaw dla najmłodszych. Chusty animacyjne można dostać w różnych rozmiarach. Zazwyczaj są w kolorach tęczy, ale z pewnością spotkać można także inne wariacje takich chust. Za ich pomocą można przeprowadzić naprawdę fantastyczne zabawy dla najmłodszych i często są one wykorzystywane jako pomysłowy gadżet, na różnego rodzaju festynach czy też piknikach. Przeszkoleni animatorzy wiedzą, jak trudno jest zorganizować wspólną zabawę w dużym gronie dzieci. Chusta pozwala skupić je w jednym miejscu. Na jej brzegu, doszyte są uchwyty, za które dzieci chwytają. Następnie naciągają maksymalnie chustę ze wszystkich stron. A potem możliwości zabawy z chustą animacyjną, jest już całe mnóstwo. Do najpopularniejszych należą zabawa w rekina i rybkę lub w słoneczko.

Jak widać, chusty mają przeróżne zastosowanie i jest wiele ich rodzajów. To niezwykle prosty i ciekawy wynalazek, który sprawdza się świetnie w wielu dziedzinach współczesnego życia. Zarówno chusta jako element stroju, jak i chusta do noszenia dzieci i chusta animacyjna, znacznie ułatwiają życie. Warto korzystać z takich ciekawych i prostych pomysłów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here