Pora na przedłużanie rzęs! Sprawdź, co warto wiedzieć o zabiegu!

Przedłużane rzęs to zabieg, który wybieramy chętnie bez względu na porę roku. Choć nie podlega wątpliwości, że zainteresowanie nim wzrasta wraz z nadejściem cieplejszych dni, kiedy to myślimy, w jaki sposób ograniczyć stosowanie tuszu i zminimalizować makijaż. Warto więc zgłębić nieco temat i poznać szczegóły zabiegów oraz dowiedzieć się wszystkiego, co niezbędne, aby po zdecydowaniu się na zabieg później tego nie żałować.

Czy przedłużanie rzęs w salonie jest trwałą metodą?

Zabieg przedłużania rzęs odbywa się z wykorzystaniem różnych technik. Wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem zabiegu oraz zależnością pomiędzy metodami. Więcej na ten temat przeczytasz w innym poradniku: http://miejscy.pl/czy-przedluzanie-rzes-jest-bezpieczne-jakie-sa-najpopularniejsze-metody/, gdzie poznasz także szczegółowe informacje odnośnie metod przedłużania rzęs. Jeśli zaś chodzi o trwałość, to przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym uznaje się za zabieg trwały, ale należy podkreślić, że efekt nie utrzymuje się wiecznie.

Gdzie tkwi haczyk? W naturze naszego organizmu! Otóż zabieg polega na doklejeniu sztucznych rzęs do naturalnych włosków wyrastających z naszych powiek. A jak wiadomo, włosy rosną w różnym tempie i po pewnym czasie wypadają. Podobnie dzieje się z rzęsami, które po osiągnięciu ostatniej fazy wzrostu zwyczajnie wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe rzęsy. W efekcie te doklejone również wypadną i zabieg trzeba powtórzyć. Niemniej jednak nie chodzi o pełne wykonanie zabiegu, ale o regularne uzupełnianie braków. Dlatego zaleca się odwiedzać salon co kilka tygodni, celem uzupełnienia sztucznych włosków na nowo wyrośniętych rzęsach.

Czy jak raz się zdecyduję na przedłużanie rzęs, to będę musiała cyklicznie powtarzać zabieg?

Nie ma takiej obawy. Każdy ze specjalistów oferujących przedłużanie rzęs w Poznaniu mówi jednogłośnie, Jeśli wykonasz zabieg raz, nie ma konieczności go powtarzać. Po prostu z biegiem czasu sztuczne rzęsy wylecą wraz z naturalnymi, a na ich miejsce wyrosną nowe rzęsy. W efekcie po kilku miesiącach dodatkowe rzęsy znikną całkowicie, a Ty odzyskasz dotychczasowe spojrzenie. Niemniej jednak większość kobiet jak już raz spróbuje, to zakochuje się w efektach i regularnie uzupełnia przedłużanie rzęs.

Czy po zabiegu mogę zrezygnować z używania tuszu do rzęs?

Oczywiście! Zabieg przedłużania rzęs ma to do siebie, że daje piękne i naturalnie wyglądające, zalotne spojrzenie. Rzęsy są ciemne, choć warto wspomnieć, że możesz dobrać sobie wybrany kolor, idealnie podkręcone i wydłużone. Innymi słowy, to co każdego dnia osiągasz za pomocą maskary, będziesz miała przez 24 godziny na dobę bez używania tuszu.

Należy jednak podkreślić, że kobiety, które chcą jeszcze bardziej podkręcić efekt, mogą korzystać ze specjalnych, beztłuszczowych maskar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here