Porady i techniki jak zrobić dobry kolaż

Będąc w wieku szkolnym musimy często robić jakieś prace plastyczne i techniczne. Zdarza się tak, że nie mamy talentu i nie potrafimy narysować, namalować albo wyrzeźbić czegoś, ale w alternatywie możemy zrobić kolaż.

Czym jest kolaż? To praca artystyczna, która polega na tworzeniu różnych kompozycji za pomocą przeróżnych wycinanek, gazet albo zdjęć.
Jak zrobić kolaż? No właśnie. Będziemy potrzebowali do tego dużej kartki papieru albo tektury, na której będziemy wyklejać nasz kolaż. Musimy mieć także klej, nożyczki i stertę różnych gazet, wycinanek, bibuły, fotografii i wszystkiego innego co będziemy chcieli umieścić na naszym dziele.
Przed rozpoczęciem wyklejania kolażu musimy zdecydować się jaką tematykę poruszymy w danym dziele artystycznym, a także musimy w głowie zaplanować mniej więcej jak nasz kolaż ma wyglądać. Osoby z mniejszą wyobraźnią mogą przed wyklejaniem narysować ołówkiem na kartce alb tekturze projekt jak ma wyglądać dany kolaż.
Mając wszystkie niezbędne produkty i wiedząc jak zrobić kolaż pora wziąć się do tworzenia. Powinniśmy pamiętać o estetyce i zachowaniu odpowiedniej jakości i czystości naszego dzieła. Jeżeli będziemy mieli już naklejone wszystkie elementy, to puste miejsca na papierze albo tekturze możemy wzbogacić o kolory za pomocą farbek, kredek albo pisaków. Możemy użyć nawet kolorowego brokatu albo cekinów.
Pamiętajmy, że wiedząc jak zrobić kolaż powinniśmy także wiedzieć, że to nasze dzieło artystyczne i to my powinniśmy je stworzyć i wymyślić. Nasza kreatywność i wyobraźnia powinny nam w tym pomóc.
Jeżeli nadal nie wiemy jak zrobić kolaż możemy skorzystać z licznych filmików instruktażowych na youtube, na których zobaczymy krok po kroku jak zrobić kolaż, a także czego dokładnie potrzebujemy do wykonania naszego dzieła. W internecie znajdziesz także inne poradniki do tego jak narysować, jak namalować albo jak wyrzeźbić. Czasami takie poradniki mogą pomóc nam w wymyśleniu czegoś nowego, a także znalezieniu swojej artystycznej drogi, która jest niezbędna.
Znając techniki jak zrobić kolaż pamiętajmy także, że bardzo ważnym elementem, wręcz kluczowym jest pomysł na nasz kolaż. Musimy wybrać sobie fajny temat, na którym się znamy i o którym chcemy coś ciekawego opowiedzieć. Pamiętajmy, że przez kolaż opowiadamy jakąś historię. Kolaż powinien być czytelny dla nas, ale dobrze by było, aby odbiorcy mogli również zrozumieć co autor miał na myśli.
Kiedy będziemy znali różne techniki jak zrobić kolaż będziemy mogli wybrać naszą ulubioną. Będziemy mogli także zdecydować czy nasze kolaże będą opierały się głównie na starych zdjęciach, kolorowych gazetach, a może wycinankach i naklejkach. Decyzja należy do nas i to od nas zależy czy nasz kolaż będzie ciekawy i fajny dla oka.
Tworząc kolaż pamiętajmy, że kluczową sprawą w tworzeniu nowego dzieła artystycznego jest temat, który powinien nas odpowiednio poprowadzić i pokierować.
Znając liczne sposoby i mając kilka porad jak zrobić fajny kolaż pora zabrać się do tworzenia własnego kolażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here