Dlaczego kołdra bambusowa jest dobrym wyborem

Kładąc się do snu oczekujemy pełnej regeneracji i nabrania sił przez organizm. Aby tak się stało warto przyjrzeć się bliżej właściwościom pościeli, pod którą śpimy. Im wyższej jest ona jakości, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się zachować prawidłową higienę snu. Doskonałym wyborem jest kołdra bambusowa, której właściwości przedstawiono poniżej.

Dlaczego warto wybrać kołdrę bambusową?

Kołdra bambusowa jest bardzo przyjemna w użytkowaniu, wykazuje się doskonałą lekkością, dzięki czemu nie ma problemów z otulaniem się nią.

Co więcej kołdra bambusowa ma wysoką higroskopijność, a to oznacza, że nie wchłania przykrych zapachów. Dodatkowo dzięki temu organizm się nie przegrzewa i kołdra chroni przed nadmiernym poceniem się. To wszystko zapewnia komfortowy sen i pełną regenerację organizmu.

Jak dbać o pościel z bambusa?

Kołdra bambusowa nie jest wymagającą pościelą, jednak warto przestrzegać paru zasad podczas jej czyszczenia, by móc jak najdłużej cieszyć się jej drogocennymi właściwościami.

Przede wszystkim pranie powinno odbywać się przeważnie w 40 stopniach Celsjusza, jednak warto zwracać uwagę na informacje podane na metce, gdyż w szczególnych przypadkach temperatura powinna osiągać 60 stopni Celsjusza. Co więcej, do prania należy używać łagodnych detergentów, by nie sforsować za bardzo kołdry.

Cenne wskazówki

Przede wszystkim warto zapewnić pościeli regularne wietrzenie. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, powinniśmy raz na jakiś czas wystawiać pościel na powietrze, dzięki czemu kołdra bambusowa odzyska świeżość oraz łatwiej będzie pozbyć się drobnego kurzu.

Podczas prania nie jest zalecane stosowanie wybielaczy. Mocne detergenty mogą za bardzo ingerować w strukturę włókien, a w rezultacie zniszczyć pościel.

Bez problemu natomiast można prasować pościel bambusową. Wystarczy jedynie uważać na zbyt wysoką temperaturę żelazka. Zachowując wszystkie środki ostrożności, prasowanie nie będzie miało złego wpływu na kondycję bambusowej pościeli.

Jeśli potrzebujemy schować pościel na jakiś czas, nie warto pakować jej w ciasne opakowania, czy zawijać folią. Kołdra bambusowa lubi przewiew, a w dodatku ma predyspozycje do odgniatania się, zatem warto postawić na większe opakowania.

Kołdry bambusowe dostępne są w ofercie vegehome.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here