Jak zastrzec numer w Orange?

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego numeru telefon, możesz spróbować go zastrzec. Możesz to zrobić jednorazowo bądź na stałe. W tym drugim przypadku żadna z osób, do których dzwonisz, nie zobaczy twojego numeru. Pierwsze rozwiązanie sprawdza się, jeśli tylko sporadycznie potrzebujesz ukrywać swój numer. Przyczyny ukrywania numeru mogą być różne. Możesz nie chcieć, aby twoi rozmówcy do ciebie oddzwaniali, albo potrzebujesz wykonać połączenia biznesowe. Ukrywanie numeru przyda ci się również, jeśli chcesz wykonać połączenie z nieswojego telefonu.

Jak zastrzec numer w Orange? Usługa ta nie jest płatna i wiąże się z wejściem w serwis internetowy operatora Mój Orange bądź z poprzedzeniem numeru, na który chcemy dzwonić, krótkim kodem. Dzięki zastrzeżeniu numeru rozmówca nie zobaczy numeru dzwoniącego, a więc nie będzie nas nękał w przyszłości połączeniami. Jak wiemy domyślnie funkcja prezentacji numeru jest włączona. Modyfikacja tych ustawień jest jak najbardziej możliwa bez wychodzenia w domu. W artykule przedstawiamy kilka sposobów na zastrzeżenie numeru w Orange.

Jeśli chcesz na stałe wyłączyć prezentację swojego numeru, to zadzwoń do Biura Obsługi Klienta na numer 801 505 505, gdzie konsultant pomoże ci rozwiązać twój problem. Możesz też skorzystać z serwisu internetowego Mój Orange. Po włączeniu usługi w wersji ruchomej możesz sam decydować kiedy wyświetlać swój numer rozmówcom. Większość telefonów posiada funkcję CLIR, która pozwala włączać i wyłączać blokadę prezentacji numeru. W ustawieniach połączeń swojego telefonu poszukaj opcji Wyślij moje ID lub Pokaż mój numer. Możesz również sterować Blokadą CLIR przed każdym połączeniem za pomocą kodów. Jeśli więc chcesz ukryć numer, to wprowadź ciąg #31# i zatwierdź przyciskiem połączenia. Jeśli natomiast chcesz pokazać swój numer wprowadź *31#. Aby sprawdzić stan usługi zastrzegania numeru, skorzystaj z kodu *#31#. Znając tych kilka kodów, będziesz mógł świadomie zarządzać swoim numerem telefonu.

Jak zastrzec numer w Androidzie i nie ujawniać swojego numeru telefonu? Użytkownicy systemu Android mogą być nieco zagubieni. Opcja ukrywania numeru jest dość głęboko schowana w ustawieniach. Należy wejść w menu ustawień połączeń, następnie wybieramy: Klawiatura telefonu > Menu > Ustawienia > Ustawienia połączeń > Ustawienia dodatkowe > ID rozmówcy (może też być Identyfikacja rozmówcy). W tym miejscu powinna ci się wyświetlić opcja ukrycia numeru. W tym miejscu będziesz musiał później przywrócić wyświetlanie numeru. Każdy telefon jest trochę inny, mamy zainstalowane różne wersje systemu, więc odnalezienie i zmian tych ustawień może wcale nie być taka łatwa. Schemat działania systemów operacyjnych jest jednak podobny, a różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami Androida wcale nie takie wielkie. Mimo to pewnie będziesz potrzebował trochę cierpliwości i czasu. Jeśli taka zmiana ustawień to dla ciebie za dużo, możesz w każdej chwili skorzystać z jednorazowego kodu, który ukryje twój numer. Tak jak podawaliśmy jest to kod #31#.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here