Jak sprawdzić taryfę w orange?

Orange jest aktualnie jednym z najpopularniejszych operatorów komórkowych w Polsce. Powstał on w 2013 roku, kiedy doszło do fuzji Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel (operatora pierwszej telefonii komórkowej w Polsce pod marką Idea). Szacuje się, że z usług orange korzysta około 15 milionów użytkowników. A to sprawia, że jest to w Polsce niewątpliwy lider usług GSM. Oprócz telefonii komórkowej mają oni w swojej ofercie także telefonię stacjonarną oraz telewizję cyfrową i internet. Dzięki komplementarności usług mogą oferować szereg usług dla jednego odbiorcy, dzięki czemu możliwe jest kupowanie ich produktów w pakietach i oszczędzanie. Utrzymywanie bowiem każdej z tych usług u innego operatora wiązałoby się ze znacznie wyższymi kosztami. Dzięki stałemu poszerzaniu katalogu usług liczba użytkowników stale się zwiększa.

Jeśli chodzi o telefonię komórkową to możliwe są dwa rodzaje usług, podobnie jak w przypadku innych operatorów komórkowych. Dostępne są więc abonamenty, gdzie za stałą opłatę miesięczną użytkownik otrzymuje z góry określoną liczbę darmowych połączeń do innych użytkowników sieci, pakiet darmowych SMS oraz MMS, a także pakiet Internetu. Drugim rozwiązaniem obok abonamentu jest Orange na kartę, gdzie to użytkownik sam decyduje jaką kwotą co miesiąc zasili swoje konto. Jest to zależne od tego w jak dużym stopniu korzysta z telefonu. Kwoty doładowania zaczynają się już od 5 zł miesięcznie. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie rozmawiają zbyt dużo przez telefon, nie wysyłają smsów, ale potrzebują telefonu, aby umożliwić innym kontaktowanie się z nimi, albo po prostu w razie awaryjnej sytuacji móc się z kimś skontaktować.

Telefony na kartę charakteryzują się zazwyczaj tym, że po doładowaniu każda rozmowa telefoniczna czy wysłany sms wiąże się z poniesieniem określonej opłaty. Jest to zależne od posiadanej taryfy. Warto więc wiedzieć jak sprawdzic taryfe w orange, aby móc zorientować się jaki jest koszt minuty połączenia czy wysłania wiadomości tekstowej. Dzięki temu można także porównać aktualnie posiadaną taryfę z innymi, jakie aktualnie oferuje operator. Może się bowiem zdarzyć, że posiadana taryfa jest już stara i niezbyt atrakcyjna, a dostępne są obecnie bardziej opłacalne oferty. Aby więc sprawdzić obecną taryfę w orange trzeba skorzystać z odpowiedniego kodu. Należy wejść w aplikację do wykonywania połączeń i wpisać na klawiaturze kod *124*# i nacisnąć przycisk połączenia. Po chwili na ekranie telefonu zostanie wyświetlona informacja o posiadanym obecnie planie taryfowym w orange na kartę. Dzięki temu można wyszukać na stronie operatora jakie są opłaty za połączenia czy smsy i porównać to z innymi taryfami, by móc ewentualnie wybrać inną taryfę. Odpowiednie kody do zmiany taryfy również są zawsze dostępne na stronie internetowej operatora.

Zmiana taryfy jest możliwa także w przypadku oferty na abonament. Można dokonać zmiany na wyższy pakiet nawet w trakcie trwania obecnej umowy. W przypadku chęci obniżenia pakietu konieczne jest natomiast poczekanie do końca okresu umowy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzybki sposób na zdrowie
Następny artykułWłosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here