Fontanny ścienne – innowacyjne rozwiązanie

0
1129

Zdrojownie, fontanny ścienne, źródełka wody – to elementy, które nie tylko zachwycają innych, ale pełnią bardzo ważną funkcję. Dostarczają świeżej wody potrzebującym. Najczęściej możemy spotkać je w placówkach edukacyjnych, biurach i przestrzeniach użyteczności publicznej, ale też na placach, parkach i w ogrodach. To innowacyjne rozwiązanie na miarę współczesnych czasów, które zachęca do zdrowego trybu życia.

Nowoczesne i minimalistyczne zdroje wody pitnej

Zdrojownia może być jednocześnie dekoracją, jak i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. W ostatnich czasach coraz modniejsze są modele utrzymane w minimalistycznej stylistyce, wykonane ze stali nierdzewnej. Mogą być wyposażone w multimedialny ekran LCD, na którym wyświetlane są zdjęcia reklamowe oraz prezentacje filmowe, dlatego odnajdą się w poczekalniach, miejscach publicznych, na stacjach lub portach lotniczych. To wyjątkowo praktyczny wybór dla dużych firm, którym zależy na dobrej opinii oraz przyciągnięciu nowych klientów. Urządzenie zapewnia stały dostęp do wody pitnej i umożliwia napełnianie butelek i kubków. Niektóre modele wyposażone są w zasobnik z zapasem lodu, filtr z węglem aktywnym, lampę antybakteryjną oraz zapewniają wodę gazowaną. Do innowacyjnych modeli należą też źródła wody z nalewakiem kolumnowym, wyposażony w 2 krany. Taka kolumna barowa sprawdzi się kantynach, barach, kuchniach oraz restauracjach. Zdrojownie mogą przyjmować formę większych urządzeń, jak i ściennych dystrybutorów, co sprawia, że można zamontować je w niemal w każdym miejscu oraz dostosować do indywidualnych potrzeb.

Zdrojownia – ekologiczne rozwiązanie

Źródełka wody to funkcjonalne wyposażenie nie tylko wnętrz, ale też placów, ogrodów oraz innych miejsc, w którym znajduje się dużo pieszych. Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność oraz alternatywa dla wody butelkowej. Poidełko nie wymaga nawet używania jednorazowych kubków – wodę można pić bezpośrednio z kranika. Tego rodzaju urządzenia nie wymagają kłopotliwych konserwacji oraz nie generują wysokich kosztów – są wręcz samowystarczalne. Modele, które mogą być montowane na zewnątrz są wykonane ze stali nierdzewnej – odpornej na korozję i powstawanie plam. Wyposażone w przycisk samopowrotny zapewniają wysoki poziom higieny.

Zdrojownie mogą stanowić także nietuzinkową ozdobę – źródła wody pitnej w kształcie konaru drzewa, posiadają odporną na uszkodzenia i zarysowania mosiężną misę. Całość utrzymana jest w głębokiej brązowej kolorystyce. Rozwiązanie takie idealnie sprawdzi się w parkach lub przy ścieżkach rowerowych. Wyposażone w dodatkowy kranik pozwala nie tylko pić wodę bezpośrednio, ale też napełniać kubki. Niektóre modele posiadają nawet krany z misą umieszczone przy samej ziemi, które pozwalają na zaspokajanie pragnienia zwierzętom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here