szczepki

Rośliny jest to piękna dekoracja do każdego wnętrza. Sprawdzą się one jako dodatek w każdym stylu: boho, minimalistycznym, hampton, glamour czy new art deco. Niektóre rośliny niestety potrafią kosztować spora, zwłaszcza jeśli mowa o dużych okazach. Jak uniknąć takich kosztów?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/szczepki/

Szczepki – czym są? Skąd je wziąć?

Szczepka, zwana również sadzonką to nic innego jak odcięty kawałek rośliny. Przykładowo, chcąc powiększyć hodowlę fikusa, odcinacie jego kawałek rośliny macierzystej. 

Następnie sadzonkę tą wkładacie do wody i czekacie, aż do momentu, w którym wypuści ona swoje korzenie. Po tym czasie możecie ją dodatkowo zasadzić do doniczki oraz pielęgnować tak jak każdą inną roślinę, którą posiadacie w swoim domu.

Skąd wziąć szczepki?

Wiele osób chcąc dowiedzieć się skąd wzięły się szczepki w domu, pytają o to babci, która odpowiada, że ukradła. Wiadome jest przecież, kradzione nie tuczy, a co więcej lepiej rośnie! 

Jeśli podkradniecie kawałek rośliny z podwórka, z pewnością nic złego się nie stanie, gorzej jednak jeżeli zrobicie to w sklepach z roślinami czy supermarketach. Nie róbcie tego. Jeśli koniecznie potrzebujecie sadzonki konkretnej rośliny – zapytajcie o nią sprzedawcę!

Jak ukorzenić szczepki?

Istnieje bardzo dużo sposobów na ukorzenienie się szczepki. Najpopularniejsza i zdecydowanie najbardziej banalna metoda to ukorzenienie jej w szklanym naczyniu. Do tego sprawdzi się naprawdę dużo przedmiotów. Do wyboru mam np. wazon, kieliszek, słoik, kubek oraz wiele innych. 

Wszystko co należy zrobić to nalanie do naczynia wody oraz wsadzenie do środka sadzonki, tak by góra wystawała, a dół był zanurzony. Tak przygotowanej rośliny nie podlewacie. Musicie pamiętać tylko o tym, aby po upływie kilku dni – zmienić wodę.

Do wody możecie także dodać dosłownie kilka kropelek odżywki np.  takiej do biohumusu. Istnieją również inne sposoby na to, aby ukorzenić sadzonki w ekspresowym tempie. Do tego użyjcie ukorzeniacza!

Zobacz też: http://englishmyway.pl/jak-pielegnowac-pieniazka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here