Liposukcja

Kompleksy z powodu dużego brzucha, to zmora wielu osób. Szczególnie pań, którym nie pomaga odpowiednia dieta. A co, jeżeli żadnych efektów nie daje także trening? Wtedy pozostaje jedynie zabieg, jakim jest odsysanie tłuszczu.

Dla kogo polecana jest taka metoda?

Odpowiedź na pytanie zadane w powyższym nagłówku jest prosta. Odsysanie tłuszczu stosuje się u wszystkich otyłych osób, na które nie działa kompletnie żadna dieta ani ćwiczenia fizyczne. Ten bardzo popularny zabieg można przeprowadzać oddzielnie albo w połączeniu z innymi metodami z zakresu medycyny estetycznej.

Liposukcja brzucha jest bardzo dobrym sposobem, bo zapewnia błyskawiczne pozbycie się tkanki tłuszczowej i ułatwia modelowanie ciała. Oczywiście należy pamiętać, że odbywa się przy obecności anestezjologa. Zabieg jest nieinwazyjny i daje długotrwałe efekty (tkanka tłuszczowa nie będzie się odnawiać).

Ile za to zapłacimy?

Cóż, taki zabieg to tanich nie należy. Niestety, nie jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Cały koszt zależy od kilku czynników. Np. od wielkość powierzchni zabiegowej oraz ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Wpisując w słowa: liposukcja cena, wyskoczą niesamowicie spore kwoty. Liposukcja zmniejszy nasz portfel nawet o 10 000 zł! Na szczęście coś za coś, skurczy się przecież też nasz brzuch. A to jest najważniejsze.

Cena jest tak ogromna, bo nie dotyczy tylko samego zabiegu. Płaci się również za między innymi pierwszą konsultacja z chirurgiem, którego zadaniem jest zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu. Pieniądze trzeba wydać także na wykonanie różnych badań (np. morfologii krwi, aby ocenić stan zdrowia). Do tego wliczana jest jeszcze kwota obejmująca wynajem sali operacyjnej czy pracę anestezjologa. Jak widać, za taką metodę określaną jako liposukcja cena poraża.

Przygotowanie do zabiegu liposukcji brzucha

Przed przeprowadzonym zabiegiem – trwającym od 1 do maksymalnie 2 godzin, muszą być wykonane inne czynności. To nie jest tak, że przychodzi się do gabinetu, kładzie na łóżku i już chirurg „popisuje” się swoimi umiejętnościami.

Najpierw potrzebna jest dokumentacja fotograficzną. Na skórze pacjenta należy zaznaczyć przecież obszar, gdzie ma być wykonana sama liposukcja. Dodajmy, że nie u każdej osoby jest to możliwe Dlaczego?

Przeciwwskazania panie i panowie. One nie pozwalają niektórym ludziom skorzystać z metody o nazwie liposukcja brzucha. Jakim? Np. cukrzykom, a także cierpiącym na różne choroby układu krążenia i serca oraz mającym żylaki czy problemy skórne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here