Czy wybierasz pręty gwintowane o właściwej jakości?

Mnóstwo osób, szczególnie są to ludzie nie do końca związani z branżą, ma kłopoty w trakcie wyboru prętów gwintowanych. Nic więc dziwnego, że często szukają informacji na ten temat. Najważniejsze wiadomości dotyczące tych przydatnych akcesoriów możecie znaleźć w poniższym artykule – serdecznie zapraszamy do lektury.

O czym pamiętać wybierając pręty gwintowane?

Od razu chcemy zaznaczyć, że wybierając pręty gwintowane nie można decydować się na elementy pierwsze z brzegu – trzeba tutaj zwrócić uwagę minimum na kilka czynników. Między innymi należy decydować się na produkty wykonane przy użyciu porządnego materiału. Przykładem są pręty gwintowane posiadające normę DIN 975. Są one wykonywane przy użyciu takich komponentów, jak stal węglowa, stal kwasoodporna A4, stal kwasoodporna A4-80, stal nierdzewna A2 (INOX), mosiądz, poliamid. Na życzenie Klientów wykonywane są również pręty ze specjalnego materiału 42CrMo4. Same komponenty to nie wszystko – warto wziąć pod uwagę również rodzaj gwintu. Porządne pręty mają do wyboru gwinty metryczne, lewozwojne, drobnozwojne albo trapezowe. Występujące w różnych klasach wytrzymałości (4.8, 5.8, 8.8, 10.9, 12.9). Dobre elementy z tej kategorii mogą być ocynkowane galwanicznie albo ogniowo. Porządne produkty odpowiednio przenoszą obciążenia, a także w żaden sposób nie powodują obrażenia dłoni – w wyniku ostrego gwintu. Pamiętajcie, że kiepskie pręty gwintowane sprawiają, że nakrętka może zablokować się na gwincie, a obejma może się wahać, co także nie jest korzystne.

Zastosowanie prętów gwintowanych

Warto wybierać porządne pręty gwintowane – w tym celu trzeba uwzględnić odpowiedni materiał, niezbędne parametry, a także szczegółowo określić zastosowanie. Gdzie mogą być wykorzystywane dobrej jakości pręty gwintowane? Na przykład biorąc pod uwagę prace budowlane i wykończeniowe. Elementy posiadające normę DIN 975 są używane między innymi do prac budowlanych oraz wykończeniowych. Chodzi nam tutaj o różnego rodzaju instalacje elektryczne, wentylacyjne lub hydrauliczne. Takie pręty gwintowane są również przystosowane do montażu więźby dachowej oraz podwieszania sufitów.

Porządne pręty gwintowane są również wykorzystywane do łączenia konstrukcji bazujących na szalunku. Są używane także do stabilizacji zbrojeń uwzględniając konstrukcje żelbetowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je też do tworzenia korytek – dla różnego rodzaju przewodów, rur oraz kabli. Zastosowań na pewno nie brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here