Horrory warte obejrzenia

Wszyscy uwielbiamy obejrzeć raz na czas obejrzeć jakiś film i wykorzystać w ten sposób swój wolny czas. Bardzo często jesteśmy jednak na tyle zabiegani, iż szukamy pomocy w internecie, gdyż nie mamy po prostu czasu, aby śledzić premiery filmowe i najnowsze hity, które właśnie wyszły. Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek kinematografii, po który najczęściej sięga i który daje mu najwięcej satysfakcji.

Z pewnością najwięcej osób lubuje się w komediach i to je lubi najbardziej oglądać. Jest też ogromne grono miłośników horrorów i dużej dawki adrenaliny, do których to należę między innymi ja. Oczywiście nie zawsze nachodzi nas ochota na horror i po ciężkim dniu w pracy niekoniecznie mamy ochotę się dodatkowo emocjonować. Natomiast w dzień wolny, gdy przyjdą do nas znajomi jak najbardziej. Wtedy staramy się spytać ich jaki horror polecacie, licząc na to, że mają w zanadrzu jakiś tytuł, którego jeszcze nie widzieli, a wiedzą, że jest to hit.

Z reguły jednak musimy zadecydować sami i bardzo dobrze, jeśli mamy pod ręką coś mocnego. Jeśli chodzi o horrory zawsze miałem dobry gust i mam co najmniej 10 tytułów, które wystraszą na pewno każdego, a w wielu momentach nawet najbardziej odporna na stres osoba podskoczy do góry. Jednym z bardziej mocnych tytułów, jest film ,,Wzgórza mają oczy”, który to opowiada o grupie badaczy, którzy wybrali się na pustkowie w Stanach Zjednoczonych, by zbadać jakieś archeologiczne sprawy. Pojechali tam pracować, ale wieczorami nie żałowali sobie zabaw i spędzali miło czas.

Od początku jednak kilku z nich czuło, że coś jest tam nie tak i że panuje w tamtym miejscu groźny klimat i ktoś ich obserwuje. Po kilku dniach zaczęły się dziać przerażające rzeczy, a ludzie zaczęli po kolei znikać, siejąc strach i panikę u pozostałej części ekipy. Dalszych losów nie zdradzam i myślę, że jest to idealny wstęp do tego, by zabrać się za ten horror, gdy jeszcze go nie znamy. Innym tytułem, który mocno odbił się w mojej pamięci, a który oglądałem kilka lat temu, był film Hostel. Akcja filmu toczy się u naszych sąsiadów, w małym miasteczku pod Bratysławą.

Film jest bardzo wstrząsający i łamiący wiele tabu, więc nie mogę go z pewnością polecić ludziom o słabych nerwach. Opowiada on o bardzo bogatych ludziach, którym nudzi się w życiu i pragną większej adrenaliny. Współpracują więc z regionalnym gangiem i zabijają ludzi za pieniądze. Przelewają mafii milion dolarów, a ta łapie dla nich wybraną przez nich osobę, którą chcą zamordować i dostarcza bogatemu panu prosto pod jego nos. W piwnicach rozgrywają się dantejskie sceny i osoby są mordowane w ogromnych katuszach.

Film ma bardzo ciekawy scenariusz i końcówka z pewnością zaskoczy nie jedną osobę. Ta amerykańska produkcja wywołała oburzenie wśród Słowaków, zaraz po tym jak weszła do kin. Ludzie zaczęli się wściekać, że Amerykanie zrobili całej ludności w Słowacji wielką krzywdę i mimo, że jest to film, to turyści nie będą już chcieli odwiedzać ich pięknego kraju. Sprawa zakończyła się z tego co pamiętam w sądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here