idealny mężczyzna

Portret idealnego mężczyzny zmienia się wraz z upływem lat. Jego zachowanie, wizerunek, tryb życia niegdyś były zupełnie inne niż obecnie. Wciąż, od niepamiętnych czasów panuje stereotyp, że to właśnie mężczyzna jest głową rodziny, utrzymuje ją, zapewnia byt, decyduje o jej przyszłości. Oczywiście, obecnie, wraz ze zmianą czasów zmienia się i to, minie jednakże jeszcze wiele lat zanim przeobrazi się to w całkowicie nowy model rodziny.

W czasach starożytnych rolą mężczyzny były polowania, uprawa ziemi, ciężka praca fizyczna, wojaczka, narażanie swojego życia, obrona rodziny przed najeźdzcami, nie zajmował się zbytnio zaspokajaniem potrzeb kobiety czy wychowaniem dziecka.

To akurat zmieniło się bezpowrotnie. Większość osobników płci męskiej myśli obecnie jak się przypodobać, czy po prostu jak dogodzić kobiecie. Często jednak odbywa się to aż przesadnie. Ciągłe prezenty, obnoszenie się z bogactwem, imprezy, alkoholizowanie się, przesadna zabawa, życie odbiegające od szarej rzeczywistości nie wróży zazwyczaj nic dobrego. Dlaczego? Życie w wyidealizowanym świecie, udając kogoś kimś się nie jest dobrym sposobem na udany związek. Jak więc wygląda idealny mężczyzna który wie dokładnie jak dogodzić kobiecie ? Otóż to nic skomplikowanego, wystarczą niewielkie ale jak bardzo znaczące rzeczy. Przede wszystkim zauważanie kobiety, dostrzeganie tego jaka jest,okazywanie czułości, nowego ubioru, mówienie jak dobrze w nim wygląda, spędzanie razem czasu, nie tylko w dobrych ale i złych chwilach. To właśnie zauważanie tej drugiej połówki i chęć bycia w pobliżu, służenie pomocą w każdej chwili jest najważniejszym przymiotem prawdziwego mężczyzny. A co poza tym ? Oczywiście rozmowa. Szczera rozmowa wychodząca prosto z serca, pełna uczuć i prawdy, chęć takiej rozmowy, dążenie do niej, dzielenie się każdą chwilą, to właśnie powoduje że mężczyzna staje się idealny dla kobiety z którą jest i to właśnie spełnienie jej marzeń.

Oprócz tych najważniejszych, jest jeszcze wiele przymiotów które definiują ideał. Oczywiście ważne jest ogólne „rozgarnięcie” życiowe. Kobiety myślą przecież bardziej przyszłościowo, dlatego też inaczej patrzą na osobę która stara się realizować i spełniać marzenia swoje i partnerki dążąc uparcie do celu, a inaczej na osoby które bujają wiecznie w obłokach, nie mogąc znaleźć swojego miejsca i które poddają się przy każdym, nawet najmniejszym niepowodzeniu. Więc tak, rzeczy materialne, czy dobra praca, zarobki, możliwość zakupu mieszkania czy samochodu, czy wyjechania za granicę na wycieczkę również odgrywają ważną rolę, jednak podkreślam że nie są to przymioty ideału mężczyzny a jedynie dodatek. Najważniejsze pozostają cechy osobowości i stosunek mężczyzny do kobiety z którą przystaje.

Ciężko znaleźć w dzisiejszych czasach ideał prawdziwego mężczyzny. Każdego dnia jednak przechodzi ich obok całkiem pokaźna liczba, wystarczy jedynie przełamać swoje lęki i obawy i spróbować taką osobę poznać. Mężczyznę który zauroczy nas swoim charakterem, wyglądem, szarą codziennością, mężczyznę który będzie wiedzieć jak prawdziwie dogodzić kobiecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here