Jak dbać o cerę tłustą i suchą

Każdy z nas ma inną skórę. Jedni mogą pochwalić się gładką, nawilżoną cerą, drudzy narzekają na efekt „świecenia się” czoła, a inni walczą z suchością i złuszczającym się naskórkiem. Dawniej skórę pielęgnowano inaczej – wystarczyła woda i mydło. Obecnie, przy wysoko przetworzonej żywności, zanieczyszczeniach wody i doborze preparatów zawierających chemiczne substancje, to zadanie jest utrudnione.

Na szczęście wielu producentów zdaje sobie sprawę, że naturalne składniki i wysoka jakość to podstawa w dotarciu do szerokiej gamy klientów. W specjalistycznych sklepach możemy zakupić odpowiednie kosmetyki, które pomogą skutecznie zadbać o skórę. Ekspedienci pomogą nam w wyborze określonych produktów. Ważne jest jednak, aby być świadomym tego, że każdy rodzaj cery np. tłusta i sucha potrzebują innych składników.

Zatem jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry?

Jak komentuje blogerka z http://color-mania.pl/, najważniejszym czynnikiem jest jej typ. Przy każdym z nich stosuje się inne zasady.

Cechą charakterystyczną skóry tłustej jest duża ilość produkowanego sebum. Aby temu zaradzić, należy używać środków regulujących jego wydzielanie, a ograniczyć te, które mają wysokie właściwości nawilżające. Bardzo przydatne w codziennej pielęgnacji są:

– peeling z kwasem owocowym;
– krem do cery tłustej na dzień i na noc;
– antybakteryjny żel do mycia twarzy;
– bibułki matujące (niwelujące efekt świecenia).

Gdy matka natura obdarowała nas cerą suchą, musimy poczynić kroki odwrotne niż w przypadku świecącej się twarzy. Numerem jeden jest zadbanie o to, aby w naszej kosmetyczce znalazły się preparaty mocno nawilżające. Nie można również zapomnieć o składnikach takich jak:

– lipidy;
– kwas hialuronowy;
– oleje nawilżające np.: migdałowy, z awokado, makadamia.

Ten rodzaj skóry jest bardzo trudny w utrzymaniu zdrowego wyglądu. Zaleca się więc picie dużej ilości napojów mineralizowanych, a także przemywanie twarzy wodą z butelki oraz unikanie silnych detergentów (które najczęściej występują w żelach do mycia twarzy).

Dobór kosmetyków to ważny aspekt, aby cieszyć się świeżą i zadbaną skórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here