Jak wyprostować włosy

Każdy z nas dba o swój wygląd z pomocą wybranych przyrządów, kosmetyków i dodatków. W salonach fryzjerskich możemy zmienić naszą dotychczasową fryzurę na zupełnie inną, ciekawą propozycję. Bardzo często wykonywane są także zabiegi domowe, dzięki którym osiągniemy dokładnie taki efekt, jakiego oczekujemy. Niektórych działań bez problemu podejmiemy się sami, jednak warto przygotować sobie najpotrzebniejsze artykuły, a także dowiedzieć się jak poprawnie wykonywać wszystkie czynności. Włosy możemy zarówno farbować, przycinać, czesać i odpowiednio stylizować. Z pomocą nowoczesnych rozwiązań możemy uzyskać zarówno wymyślne, jak i klasyczne fryzury. Kluczową rolę odgrywają w tym różnego rodzaju gumki, wsuwki, spinki, a także narzędzia takie jak suszarka, lokówka, czy prostownica. W dzisiejszych czasach najczęściej wybierane są proste włosy, które są klasyczne i uniwersalne. Taka propozycja pasuje do każdej okazji. W prostych włosach wybierzemy się zarówno do pracy, do szkoły, jak i na wszelkie imprezy.
Jak prostować włosy? Przede wszystkim powinniśmy dokładnie umyć skórę głowy, a następnie użyć dodatkowych kosmetyków. Wszelkie odżywki i maski sprawią, że włosy będą błyszczące, lśniące oraz lepiej się rozczeszą. Dodatkowe kosmetyki odpowiednia dociążą nasze włosy, dzięki czemu będziemy mieli ułatwione zadanie podczas prostowania. Następnie należy naturalnie wysuszyć włosy lub wspomóc się suszarką. Najlepiej wybierać chłodny nawiew, dzięki któremu fryzura nie będzie się puszyć i elektryzować. Gdy nasze włosy będą już zupełnie suche to możemy przejść do właściwego zabiegu. Przed prostowaniem warto skorzystać z mgiełki, oleju czy serum, które dodatkowo zapewnią nam ochronę przed wysoką temperaturą. W następnym kroku musimy nagrzać prostownicę, a następnie podzielić włosy na mniejszy pasma. Później wystarczy, że będziemy delikatnie prostować każdą partię włosów, dzięki czemu uzyskamy naturalny efekt. Początkowo warto ustawić nieco niższą temperaturę, a w razie potrzeby ją zwiększyć. Dzięki temu unikniemy popalonych i zniszczonych końcówek. Przy prostowaniu włosów warto wspomóc się dużym lustrem, w którym zobaczymy efekty naszej dotychczasowej pracy. Pamiętajmy, aby dokładnie wyprostować wszystkie pasma z tyłu głowy. Nie jest to łatwe, jednak z czasem nabierzemy wprawy i będziemy coraz sprawniej posługiwać się urządzeniem. Gdy nasze włosy będą już proste to warto użyć pianki lub lakieru, które utrwalą naszą fryzurę. W ten sposób uchronimy się przez chłodnym, wilgotnym powietrzem.
Stylizacja włosów może z początku być czasochłonnym zajęciem, jednak z czasem nabierzemy wprawy i będziemy coraz lepiej wykonywać zabiegi. Warto regularnie wykorzystywać kosmetyki, które odbudują strukturę włosa po każdym zabiegu, w którym używamy wysokiej temperatury. Pamiętajmy, aby przy stylizacji włosów wykorzystywać odpowiednią temperaturę, która nie będzie zbyt wysoka. Musimy także dopilnować, aby sprzęt był odpowiedniej jakości i nie zaszkodził naszym włosom. Długotrwałe prostowanie włosów będzie niszczyć nasze włosy, dlatego warto od czasu do czasu zrezygnować z wysokiej temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here