wypożyczać

Po wyjątkowo udanej imprezie okazuje się, że na kanapie jest plama po sałatce z majonezem. No cóż, trzeba będzie wyprać! Najlepiej odpowiednim urządzeniem, które skutecznie rozprawi się z brudem jak na przykład odkurzacz piorący. Nie ma sensu wcierać gąbką!

W tym roku pragniecie wraz z rodziną wypróbować nową formę spędzania wakacji i na urlop chcecie zabrać rowery. Tylko jak je przewieźć na drugi koniec Polski?

Masz pomysł, żeby na swoim tarasie zamontować drewnianą półkę, na której będziesz mógł poustawiać doniczki z ziołami, ale brakuje w domu narzędzi do wykonania tej pracy.
Planujesz wesele i pragniesz, aby było wyjątkowym wydarzeniem, dlatego marzysz o nastrojowym oświetleniu i maszynie do produkcji baniek mydlanych? Wspaniały pomysł, tylko jak zdobyć taką aparaturę?

Wyobraź sobie te i inne podobne sytuacje, w których myślisz: przydałby mi się (i tu wstaw każdą rzecz, którą potrzebujesz do zrealizowania swoich planów). Czy warto dla okazjonalnego skorzystania z danej rzeczy, od razu ją zakupić? Absolutnie nie! Poznaj kilka powodów, dla których warto skusić się na wynajem sprzętu zamiast jego zakupu.

1. Jesteś eko!

Sprzęty możną wypożyczać i dzielić się ich użytkowaniem. Szczególnie kiedy użyjemy czegoś raz na przysłowiowy ruski rok. Kupienie bagażnika rowerowego, po czym po jednym użyciu odstawienie go w kąt zdecydowanie nie jest z korzyścią dla środowiska. Popyt napędza podaż, a to oznacza, że im więcej kupujemy, tym więcej producenci produkują i przy okazji zużywają więcej surowców. Ostatecznie, wszystko zanieczyszcza naszą planetę. Idea współkorzystania ze sprzętów, urządzeń czy samochodów zyskuje na popularności właśnie ze względu na swój pozytywny wpływ na ekologię. Ludzie ograniczają konsumpcję i niepotrzebne zakupy a co mogą – pożyczają.

2. Masz więcej w skarbonce

Jeżeli los planety nie jest ci bliski i nadal czujesz się nieprzekonany czy lepiej kupić czy wypożyczyć, to pomyśl o ilości złotówek, które zostaną w twoim portfelu. Zakup przyczepki na jednorazowy przewóz mebli przy przeprowadzce może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Natomiast jej wypożyczenie zaledwie kilkadziesiąt złotych, czyli o wiele mniej. Policz sobie ile razy w przeciągu roku czy nawet kilku lat skorzystasz ze swojego zakupu i czy się to tobie zwróci. Zapewne nie, więc tym bardziej warto wynająć i oszczędzać!

3. Przestrzeń jest cenna

Mieszkasz w kawalerce? Twoja piwnica jest już wypełniona po brzegi, a wynajmowanie dodatkowego miejsca na przechowywanie mija się z celem? Zapewne tak, więc tym bardziej nie będziesz musiał się martwić gdzie schować ten odkurzacz piorący na wszelki wypadek, gdy na kolejnej imprezie za rok ktoś, być może znowu wetrze coś w twoją tapicerkę. Po prostu go wynajmij, posprzątaj i zwróć właścicielowi. Po wszystkim nie będziesz musiał się niego potykać i przesuwać z kąta w kąt.

4. Nie natniesz się na bubel

Zdarz się, że nawet po długich i dogłębnych poszukiwaniach kupimy coś, co jednak nie spełni naszych oczekiwań. Używanego sprzętu nie oddamy już do sklepu, a na odsprzedaży niestety najprawdopodobniej stracimy. Wypożyczając, masz okazję wypróbować różne modele i marki. Jeżeli się nie sprawdzi, to już go po prostu nie wynajmiesz ponownie, poszukasz innego. To jest ogromna zaleta, bo nie zostajesz z nieudanym zakupem i wielkim problemem. Inna strona tego samego medalu, to fakt, że masz okazję próbować różne i ciekawe sprzęty i znaleźć ten wprost idealny dla ciebie.

5. A może nowe hobby

Czasem długo szukamy swojej pasji, potrzebujemy próbować wiele nowych rzeczy, aby sprawdzić, czy coś jest dla nas bądź nie. Gdybyśmy za każdym razem zaczynali od kupienia wyposażenia, po kilku takich próbach zostalibyśmy z górą niepotrzebnego sprzętu i pustym kontem bankowym. Wypożyczenie pianina elektrycznego czy kajaka z pewnością pozwoli nam zapoznać się z nowym hobby, wybadać czy nas to porusza i interesuje na tyle, aby chcieć powtórzyć te same czynności. A może masz dużo różnych zainteresowań, ale niestety z powodu braku czasu możesz je realizować tylko raz na jakiś czas? W takim razie wypożyczenie to zdecydowanie rozwiązanie idealne dla ciebie.

6. Serwisem się nie martw

Rzeczy się psują, najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie. O rzeczy trzeba też dbać, czyścić oraz odpowiednio serwisować. Szczególnie jeżeli od tego zależy ich gwarancja. Jest to dodatkowy czas oraz koszty, które musimy zainwestować jeżeli chcemy, aby nasza własność zachowała swoją sprawność i właściwości na lata. Szczególnie musi być to dokuczliwe, kiedy korzystamy z nich raz w roku. Wynajem zdejmuje z nas ten obowiązek i odpowiedzialność. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające cieszyć nam się urządzeniami i myśleć o nich tylko wtedy kiedy mamy potrzebę ich użyć. Szczególnie jeśli jest to naprawdę raz w roku.

Powodów, dla których zdecydujesz się wypożyczyć sprzęt, zamiast go kupić, możesz mieć wiele. Mamy nadzieję, że powyższa lista pomogła rozwiać twoje wątpliwości oraz ułatwiła podjęcie dobrej decyzji. Przedmioty do wynajęcia na Rentalo możesz sprawnie wyszukać, używając wyszukiwarki bądź szukając za pomocą mapy.

Nie zwlekaj i wypożycz już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here