studio

Zarobki modela uzależnione są od wielu czynników. Istotny jest to, u kogo jesteśmy zatrudnieni. To, czy jest to duża i znana firma czy dopiero zaczynająca agencja szukająca rozgłosu zależy wysokość naszego wynagrodzenia. Zależą one też od charakteru projektu oraz naszego zaangażowania w niej. Kilka zdjęć kosztuje znacznie mniej, niż kilku miesięczna kampania reklamowa. Jeżeli dajemy się zauważyć znanym projektantami mody, fotografowi czy firmie kosmetycznej możemy otrzymać dość pokaźny wynagrodzenie opiewające nawet na 1000 zł miesięcznie. Ile jest w stanie zarobić model? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/model-modeling-i-zarobki-w-branzy-modowej-od-czego-zaleza-zarobki-modela/

Portfolio i koszty własne wynikające z pracy modela

Osoby, którym najbardziej się udało zarobić, są w stanie żyć luksusowe, zatrudniać managerów oraz przebierać w ofertach współpracy. Jednak udaje się to jedynie nielicznym. Jako początkujący model musimy zdać sobie sprawę z tego, którzy nie od początku możemy liczyć na dużo pieniędzy i luksus. Niektóre agencje wręcz pierwsze nasze sesję będą wykorzystywały zupełnie bezpłatnie jako promowanie naszego wizerunku. Dodatkowo demotywujący może być fakt, że kilkuset złotowy zarobek komfortowany jest kosztami własnymi, które musisz ponieść samodzielnie.

Ile zarabia model?

Zarobki w takim zawodzie potrafią być naprawdę bardzo zróżnicowane. Znane modelki są w stanie zarobić miliony, uznany twarze tysiące i dziesiątki tysięcy złotych za sesje dla znanych firm, a początkujący modele grosze lub bezpłatne sesję na rzecz swojego rozpromowania. Takie kwoty obarczone są jednak tajemnicą kontaktów. Jedyne co możemy podać, są to przykładowe i uśrednione ceny za sesje zdjęciowe. Początkującej modelce, która nie chce pozować nago płaci się od 5 zł do 200 zł za godzinę. Jeżeli zechcesz się rozebrać, stawka wzrasta do 10 zł do 250 zł. Profesjonalne modelki z doświadczeniem zarabiają więcej, ponieważ od 70 do 2000 zł za godzinną sesję bez nagości i 250 do 2200 zł za godzinę za sesję zupełnie nago.

Zobacz też: http://www.modelato.pl/modelka-gdzie-mozemy-znalezc-prace/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here