Nie tak łatwo, jak c się wydaje.

Jako dziecko,później jako nastolatek wiele rzeczy wydaje się banalnie prostych. W sumie to i teraz w życiu dorosłym można powiedzieć, że coś jest proste, łatwe. Nie powiem, czasem rzeczywiście tak jest. Jednak często się mylimy. Mówimy, że coś jest proste, a tak naprawdę nigdy tego nie robiliśmy. Wiesz o czym mówię? Tak, tak. W każdym z nas jest malutka istotka, która lubi się wymądrzać, dosyć często nie mając nawet pojęcia o danym temacie. Taka nasza istota. Jedną z owych oczywistości stało się dla mnie niestety zajście w ciąże. Właśnie jako nastolatkowie, młodzi ludzie(w zależności, kiedy rozpoczniemy współżycie seksualne) myślimy, że w ciąże dziewczyna zajdzie już podczas pierwszego razu. Paradoksalnie tak też się właśnie dzieje. Problem pojawia się w momencie, kiedy masz w miarę ustabilizowane życie: dom, stała praca, mąż, a do pełni szczęścia brakuje ci tylko dziecka. Na początku nie ma stresu. Jednak z każdym mijającym miesiącem wzrasta w tobie złość i rozgoryczenie, bo jednak nie jest tak łatwo. Zaczynasz przeglądać internet, chociaż jesteś przecież dorosła i wiesz skąd się biorą dzieci. To jest silniejsze i zaglądasz na fora internetowe w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytanie, jak zajsc w ciaze. Po raz enty wyliczasz dni płodne. Pomocą służą aplikacje na telefon, w których musisz pamiętać tylko o tym, aby zaznaczyć kiedy rozpoczyna i kończy się miesiączka oraz jak długo trwa twój cały cykl menstruacyjny (28,30 dni etc.). Aplikacja wskazuje dni, w których najlepiej współżyć z partnerem. Są to dni, w których masz największe prawdopodobieństwo na zajście w oczekiwaną ciąże.
Kolejnym sposobem na zajście w ciąże, o którym również przeczytałaś w internecie, jest test owulacyjny. Testy są dostępne bez recepty w każdej aptece, jednakże ich zastosowanie polecane jest bardziej kobietom, które mają regularne cykle miesiączkowe.
Moją ulubioną radą na rozwiązanie problemu braku ciąży jest unikanie stresu. Ta rada jest dosyć kontrowersyjna, jak dla mnie. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach stres jest nieodłącznym elementem naszego życia i nie jesteśmy w stanie go uniknąć. Jednakże być może jest jakieś ziarno prawdy w tym , że kiedy mniej się stresujemy, mniej zadręczamy myślami o ciąży, to tym łatwiej jednak osiągnąć cel.
Myślę, że podstawową radą i najlepszym pomysłem na to, jak zajść w ciąże będzie udanie się do swojego ginekologa. Nie ma co się zadręczać. I nie ważne, ile cykli nieudanych jest za wami. W każdym momencie możesz prosić ginekologa o pomoc, poradę, a odpowiedź powinna być adekwatna do natężenia problemu. Wyobraź sobie, że są pary, które starają się o dziecko 2-3 miesiące i czują już narastające rozczarowanie. Nie zdają sobie sprawy, że istnieje wiele ludzi, którzy starają się o dziecko kilka lat. I właśnie w tym momencie chodzi mi o określenie przez profesjonalistę, czyli lekarza ginekologa skali problemu.
Mnie się udało po 9 miesiącach prób. Dla niektórych to mało, dla innych dużo. Wydaje mi się, że jednak nie jest to istotne w tym momencie. Każdy ma przed sobą jakąś drogę. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest inny i ma prawo być szczęśliwy. Walcz o swoje szczęście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here