System ERP

W wielu przedsiębiorstwach systemy ERP tworzą ramową i fundamentalną sieć obiegu informacji. Zanim jednak tak się stało, konieczne było odpowiednie dobranie charakteru systemu do specyfiki wybranego przedsiębiorstwa. Inwestor może w zasadzie skorzystać z dwóch rozwiązań: systemu dedykowanego i gotowego.

Zalety gotowego systemu ERP

Przygotowany już wcześniej system ERP jest rozwiązaniem dopracowanym i funkcjonalnym. Trudno w nim o błędy, gdyż dopracowuje się go przez długie miesiące. Trzeba też pamiętać, że w gotowym systemie ERP aktualizacje mają charakter globalny. Oznacza to, że pojawiają się one częściej i zapewniają lepszą funkcjonalność i stabilność całego systemu.

Korzystanie z gotowego systemu ERP przedkłada się też na określone korzyści cenowe. Okazuje się bowiem, że w modelu tym gotowy produkt informatyczny jest po prostu tańszy. Co więcej, maleją koszty jego wdrożenia, gdyż proces ten ogranicza się do zaledwie kilku dni. Jest więc prościej, taniej i stabilniej.

Zalety dedykowanego systemu ERP

Alternatywą dla gotowych rozwiązań ERP jest system dedykowany, który posiada funkcje dostosowane do określonego przedsiębiorstwa. W modelu tym narzędzie informatyczne jest projektowane pod kątem wybranego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – jego specyfiki pracy i infrastruktury.

Dedykowany dla konkretnego przedsiębiorstwa system ERP będzie lepiej dostosowany do jego pracy. I nie chodzi tu wyłącznie o samą architekturę systemu lecz o jego aktualizacje. Owszem, czas wdrażania środowiska może trwać nawet kilka tygodni, ale dostępne w jego ramach aktualizacje pozwolą efektywniej wykorzystać potencjał każdej funkcji oprogramowania.

Modułowa konstrukcja

Niezależnie od tego, czy klient wybierze wersję dedykowaną czy też „gotową”, oprogramowanie to zawsze będzie wyróżniać się modułową infrastrukturą. Dzięki temu wprowadzenie (wdrożenie) nowych funkcji będzie – z punktu widzenia użytkownika – dużo łatwiejsze. Co więcej, dzięki temu będzie można spersonalizować system ERP pod konkretne potrzeby.

Podsumowując, systemy ERP zostały zaprojektowane w ten sposób, by zapewnić użytkownikowi maksimum funkcjonalności. I to niezależnie od tego, czy wybierze on wersję dedykowaną oprogramowania, czy też skorzysta z wcześniej zaprojektowanych i wciąż udoskonalanych rozwiązań.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here