Trudny temat - depilacja intymna

Jeszcze do niedawna obowiązkiem higienicznym kobiet było usuwanie włosów łonowych z okolic bikini, tj. z miejsc, które odkrywały skąpe majteczki bikini – z pachwin. Obecnie jednak większość kobiet, zgodnie z obowiązującym kanonem, decyduje się usuwać wszystkie włoski z okolic intymnych, a co więcej, decydują się na to także panowie. Zdaniem wielu osób jest to dużo bardziej przyjemne, gdyż skóra jest gładka i delikatna, wygląda to lepiej, a także sprzyja zachowaniu lepszej higieny. Być może tak jest, ale nie da się ukryć, że depilacja tych miejsc jest dość trudna, gdyż skóra na tym obszarze jest delikatna, a włoski przeciwnie – zwykle są grube, twarde i mocne. Właściwie więc bez względu na to, czy usuwa się je całkowicie, z całego obszaru, czy tylko w okolicach bikini, zwykle powoduje to wiele problemów.
Nie każdy może pozwolić sobie na depilację laserową, która pozwala na usunięcie włosków na stałe, bez ryzyka ich odrastania. Jest to duży koszt, istnieją pewne przeciwwskazania, a także osoby, które poddały się temu zabiegowi, często ostrzegają, że tak naprawdę jest to bardzo bolesne. Większość osób musi więc radzić sobie z systematycznym usuwaniem włosków z tych miejsc. Alternatywą dla depilacji laserowej może być fotodepilacja, którą można wykonać samodzielnie w domu. Trzeba tylko zaopatrzyć się w specjalny fotodepilator, który sprawia, że mieszki włosowe obumierają i włosy nie odrastają. To jednak także generuje spore koszty – nie da się kupić takiego urządzenia za mniej niż kilkaset złotych. Wysokie koszty powodują więc, że większość osób nadal pozostaje przy tradycyjnych metodach. A jak najlepiej jest usuwać włoski z tych miejsc? Wszystko zależy od własnych preferencji, uwarunkowań, a także oczekiwanego rezultatu. Jeśli komuś nie przeszkadza konieczność praktycznie codziennej depilacji, a przy tym nie ma problemu z krostkami i podrażnieniami, może zdecydować się na golenie. Jest to najprostsza, najszybsza i najtańsza metoda depilacji. A jak golić włosy łonowe? Trzeba zaopatrzyć się w ostrą maszynkę, nową, gdyż taka, która była już używana, może być stępiona, przez co trzeba będzie ją mocniej dociskać, a to nieraz powoduje skaleczenia. Poza tym używana maszynka może spowodować podrażnienia i pojawienie się brzydkich krostek. Niezbędne jest też nałożenie na skórę dobrego żelu czy kremu do golenia, co ułatwi poślizg maszynki i uczyni golenie sprawniejszym, a także pomoże uniknąć podrażnień skóry. Łatwiej też będzie wykonać golenie, gdy wcześniej weźmie się kąpiel, gdyż ciepła woda zmiękczy włoski.
Wiele osób jednak nie potrafi ogolić się na tyle dokładnie, by skóra była idealnie gładka, szczególnie w przypadku całkowitej depilacji miejsc intymnych. Z tego powodu zwłaszcza kobiety decydują się na używanie wosku czy depilatora. Skutkuje to idealnie gładką skórą i pozbyciem się włosków na czas dłuższy niż w przypadku golenia. Wadą takiego rozwiązania jest jednak spora bolesność (chociaż można się przyzwyczaić), czasochłonność, a także – jeśli ktoś ma do tego tendencje – wrastanie włosków.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż
Następny artykułPielęgnacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here