Alpinistycne mycie okien - metodą na zachowanie estetycznego wyglądu szklanym drapaczom chmur

Współczesne projekty budynków oferują duże, przeszklone przestrzenie. Podobnie jak każdy materiał, również szkło narażone jest na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Troska o utrzymanie czystych szyb spoczywa na administratorach budynku, którzy do pracy na wysokościach zatrudniają specjalistów.

Alpinistyczne mycie okien – kiedy najlepiej myć okna

Najlepszym okresem do podjęcia się prac na wysokości i alpinistycznego mycia powierzchni szklanych jest pora letnia. Zmniejszona ilość opadów oraz wyższe temperatury sprzyjają przeprowadzeniu prac. Niezwykle istotne jest, by nie czyścić okien w słoneczny, upalny dzień. W takich warunkach okna ulegają szybkiemu nagrzaniu, co powoduje odparowanie znajdującej się na ich powierzchni wody z detergentem. Może to powodować uciążliwe do usunięcia smugi. Z tego powodu  lepiej wybrać chłodniejszy, pozbawiony dużego słońca dzień. Zdanie się na usługi firmy świadczącej mycie okien pozwala zaoszczędzić znaczne środki finansowe oraz czas.

Alpinizm przemysłowy

Prowadzenie prac na wysokości, do których z pewnością należy mycie powierzchni wysokich wieżowców wymaga ukończenia specjalnych kursów oraz szkoleń. W alpinizmie przemysłowym korzysta się z technik linowych. Techniki te umożliwiają dokładne wyczyszczenie okien oraz zachowanie bezpieczeństwa osób, które podejmują się wykonania usługi. Alpinizmie przemysłowym zrezygnowano z użycia rusztowań. Osoby decydujące się na pracę na wysokości, to nierzadko doświadczeni wspinacze, którzy w wolnym czasie wspinają się na wymagające drogi wspinaczkowe na całym świecie.

W szeregi firma świadczącej mycie okien alpinistyczne wchodzą specjaliści w swojej dziedzinie. Decydując się na ofertę mamy gwarancję, iż w trakcie pracy członków drużyny, nie dojdzie do nieszczęśliwych wypadków, gdyż osoby te posiadają wieloletnie doświadczenie, które umożliwia im niemalże wyeliminowanie zagrożenia.

Alpinistyczne mycie okien – narzędzia

Odpowiednio dobrane narzędzia wpłyną na jakość świadczonej usługi oraz na czas realizacji zlecenia. Co więcej, starannie wykonane, dopasowane do rodzaju nawierzchni, są w stanie zwiększyć bezpieczeństwo osób, które powoli opuszczają się na sprawdzonych linach.

  • Opryskiwacze ręczne
  • Kije teleskopowe
  • Przenośny system produkcji ultralekkiej wody,
  • Szczotki
  • Zestawy spryskujące
  • Uchwyty na mopy

Prace prowadzone na wysokości zawsze związane są z dużym ryzykiem.  Niezwykle ważne jest, by przed przystąpieniem do pracy dokładnie sprawdzić sprzęt, od którego zależeć będzie życie nasze, jak i osób, z którymi współpracujemy. Decydując się na usługi firmy oferującej mycie okien na wysokości, należy upewnić się czy pracownicy posiadają komplet wymaganych dokumentów. Zasięgnąć informacji czy wykorzystywany przez nich sprzęt został wykonany z najwyższej klasy materiałów, które zagwarantują bezpieczeństwo pracownikom, jak i osobom postronnym , spacerujących pod nimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here