Jak zapomnieć?

Relacje damsko-męskie są bardzo trudne i widać to właściwie na każdym kroku. Nieporozumienia w związkach są rzeczą dosyć oczywistą i zdarzają się nawet najbardziej idealnym parom. Wówczas najważniejsza jest szczerość, rozmowa w pełnym zaufaniu oraz chęć poprawy i pracy nad sobą u obojga stron. Jeśli któryś z elementów nie będzie działał dobrze i para nadal dogadywać się nie będzie, następuje rozstanie. To w zasadzie dosyć naturalny proces – lepiej zakończyć relacje, która nie satysfakcjonuje obie osoby i po prostu spróbować rozpocząć nową, mając w pamięci wspólne chwile. Szczęście nie trwa jednak wiecznie i jeśli traci się wspólny język to dalej utrzymywanie związku traci sens. Rozstania w zgodzie, które są decyzją dla obu stron dojrzałą i przemyślaną mogą być początkiem zwyczajnej, ale szczególnej przyjaźni. Przecież z taką osobą nadal można mieć kontakt, ale po prostu już na innej stopie, na innym poziomie zażyłości. Przyjaźń to ważna relacja, aczkolwiek nie wymaga wspólnego życia i podejmowania razem decyzji we większości spraw.

Tego typu rozstania są jednak rzadkością i trącą idealizmem. Oczywiście można bowiem zakładać, że mogą one mieć miejsce i byłyby najlepszym rozwiązaniem dla życia psychicznego obu partnerów, ale w praktyce są rzadko stosowane. Miłość bowiem jest tak silnym uczuciem, że łatwo przechodzi w zdecydowanie skrajne uczucie – nienawiść. Jeśli para zaczyna dużo się kłócić i nie zgadzać w zasadzie w każdym aspekcie rozstanie może być decyzją nagłą i po prostu zaskakującą dla obu partnerów lub przynajmniej jednego z nich. Wówczas rozpady związków są zdecydowanie bardziej trudne, wydaje się także, że częściej decyzja o zakończeniu wspólnej relacji jest pochopna. Czasami partnerzy wracają do siebie i próbują od nowa. Są jednak takie sytuacje, kiedy trwale zrażają się do drugiej połówki i wrócić do niej nie chcą, a jednocześnie uczucie nadal nie wyparowało. Podobnie dzieje się, gdy zostało się zdradzonym – również uczucie jest nadal, ale nienawiść i brak zaufania determinuje brak zainteresowania kontynuowaniem związku. Nie można wszakże robić czegokolwiek przeciwko samemu sobie.

W takich sytuacjach wiele osób zastanawia się jak zapomniec o drugiej osobie, z którą przeżyło się tyle pięknych chwil i planowało wspólną przyszłość do grobowej deski. Oczywiście jednoznacznej odpowiedzi nie ma, ale wydaje się, że najbardziej sensowną jest poznanie kogoś nowego. Rada wydaje się płytka, aczkolwiek doświadczenie pokazuje, że dopóki nie pozna się nowej interesującej osoby, szczególnie w chwilach słabości bądź melancholii wspominać się będzie dawną miłość nawet jeśli bardzo mocno nas zraniła. Osoba, z którą niegdyś byliśmy bardzo blisko mimo wszystko wyzwala po czasie pozytywne emocje, a te negatywne są tłumione. Myśli o niej znikną więc całkowicie dopiero wówczas, kiedy pojawi się w życiu kolejna osoba, która przyćmi dawną miłość i stanie się nowym obiektem westchnień. Nie znaczy to jednak, że należy miłości szukać na siłę – sama przyjdzie w odpowiednim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here