Biżuteria ze stali chirurgicznej – modna i praktyczna

0
1579

Biżuteria ze stali chirurgicznej staje się coraz bardziej popularna, co wynika z niskiej ceny i wygody noszenia.

Jakie cechy posiada stal chirurgiczna i dlaczego jest popularna w przemyśle biżuteryjnym?

Stal chirurgiczna, określana również mianem stali szlachetnej lub nierdzewnej, stanowi grupę materiałów nierdzewnych mających zastosowanie przede wszystkim w przemyśle medycznym. Często używa się jej również w przypadku zabiegów na skórze, np. w salonach piercingu i tatuażu, a także razem z implantami, mającymi bezpośredni kontakt ze skórą oraz do tworzenia biżuterii.

Jeśli chodzi o zainteresowanie stalą chirurgiczną w zakresie wykonywania ozdób to wskazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na taki materiał noszony w postaci bransoletek lub innych elementów biżuterii na co dzień i na ważniejsze okazje.

Sukcesywnie, od około 20 lat,znaczenie tego materiału w przemyśle biżuteryjnym wzrasta. Wynika to przede wszystkim z niskiej ceny, która idzie w parze z wytrzymałością.

Stal, z której produkuje się biżuterię jest odporna na uszkodzenia i działania czynników mechanicznych. Dzięki temu na wiele lat zachowuje nienaganny wygląd. Szybko i łatwo można ją czyścić, nawet wówczas kiedy ma kontakt z chlorowaną wodą lub perfumami, co powoduje, że traci blask. W takiej sytuacji nie trzeba stosować szczególnych środków do czyszczenia, a wystarczy sama woda z mydłem i płukanie, by stal odzyskała swój blask.

Dlaczego wyroby ze stali szlachetnej są popularne?

Stal szlachetna mająca zastosowanie w biżuterii to dość popularny materiał. Wynika to z faktu, że daje duże możliwości aranżacji ozdób, jest szykowna i nawiązuje do tradycyjnych form dekoracji. W zakresie wyglądu nawiązuje do srebra i złota, które w naszej kulturze cieszą się dużym uznaniem. Dlatego wiele osób decyduje się na biżuterię ze stali chirurgicznej, która łączy w sobie elegancki wygląd i trwałość.

Kiedy posiadamy ograniczony budżet a zależy nam na kupnie ładnie wyglądającej i efektywnej bransoletki lub łańcuszka – warto wybrać stal nierdzewną. Stal wykazuje lepszą trwałość niż wyroby ze złota i srebra, jest odporna na urazy mechaniczne i uszkodzenia. Ponadto nie utlenia się i nie traci połysku, więc nie ma obaw, że upływ czasu będzie niekorzystnie wpływał na jej stan. Dotyczy to zwłaszcza stali wykonanej ze stopu o wysokich parametrach – tj. 316L.

Jaka jest biżuteria wykonana ze stali nierdzewnej oraz półfabrykaty do robienia biżuterii w domu?

Półfabrykaty, które służą do wykonywania biżuterii, wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na zarysowania i stanowią dobry materiał o właściwościach antykorozyjnych. Stal może mieć matową lub lśniącą powierzchnię i nie wymaga tak częstego czyszczenia jak inne materiały.

Jeśli jesteśmy zabiegani i zapracowani i nie mamy czasu na zakupy, a chcemy mieć biżuterię w niewysokiej cenie, a ponadto wysoce trwałą, to warto sięgnąć po stal nierdzewną. Można ją kupić w dobrym, renomowanym sklepie w sieci, takim jak manzuko.com.

Na co dzień biżuterię ze stali nierdzewnej trudno odróżnić od złota lub srebra, a jej trwałość powoduje, że stanowi zakup na wiele lat i jest warta zwrócenia na nią uwagi.

Stal nierdzewna – także dla alergików

Wiele osób nie może nosić biżuterii ze srebra lub złota, a wówczas dobrym rozwiązaniem jest stal nierdzewna. Łańcuszki lub bransoletki wykonane z niej mogą nosić nawet osoby z alergią, ponieważ stal nie uczula. Jest ponadto bezpieczna w użytkowaniu i estetyczna, dlatego nie trzeba obawiać się, że traci się okazję do noszenia efektywnych dodatków do stylizacji na co dzień i na ważne wyjścia.

Obecnie biżuteria ze stali chirurgicznej to dobra alternatywa dla złotych lub srebrnych naszyjników i łańcuszków. Jej zaletą jest znacznie niższa cena, która powoduje, że nawet wówczas, kiedy mamy mocno okrojony budżet – możemy pozwolić sobie na jej zakup be wyrzutów sumienia. Z kolei półfabrykaty wykonane ze stali nierdzewnej idealnie sprawdzają się w przypadku osób, które w domu wykonują własna biżuterię – dla siebie i dla bliskich osób, np. na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here