Jak aktywować Windows 7?

Aktywacja systemu Windows jest ważna, ponieważ pozwala zweryfikować czy posiadamy oryginalną kopię systemu. Aby móc korzystać z systemu firmy Microsoft, powinniśmy uzyskać licencję cyfrową albo wprowadzić 25-znakowy klucz produktu. Nie powinniśmy korzystać z jednej licencji na większej liczbie urządzeń. W artykule omawiamy jak aktywować Windows 7. Wspominamy też krótko o możliwościach aktywacji Windows 10.

Do aktywacji Windows 7 służy 25-znakowy klucz produktu. Bez niego nie będziemy mogli aktywować urządzenia. Klucz znajdziemy w emailu, który otrzymaliśmy po zakupie oprogramowania. Jeśli kupowaliśmy system w sklepie stacjonarnym, to powinniśmy sprawdzić opakowanie dostarczone z komputerem. Ewentualnie powinniśmy sięgnąć po Certyfikat Autentyczności, czyli COA, który jest dołączany z tyłu, bądź na spodzie komputera.

Załóżmy, że odnaleźliśmy nasz klucz produktu. Gdzie powinniśmy go teraz wprowadzić? Do aktywacji urządzenia potrzebne jest połączenie z internetem. Wejdźmy zatem w menu Start i wybierzmy prawym przyciskiem myszy pozycję Komputer. Kliknijmy Właściwości, a następnie pozycję Aktywuj system Windows teraz. Jeśli mamy dostęp do internetu, dostaniemy propozycję aktywacji online. Wybranie tej opcji, może wiązać się z koniecznością wpisania hasła administratora, lub z potwierdzeniem dokonanego wyboru. Jeśli jesteśmy administratorami, to będziemy mogli wpisać klucz produktu. Potwierdzamy wpisane dane i postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wkrótce nasz system powinien działać legalnie.

Jeśli nie mamy na komputerze dostępu do internetu, możemy przeprowadzić aktywację Windowsa przez telefon. Po wybraniu Aktywuj system Windows teraz należy skorzystać z opcji Pokaż inne sposoby aktywacji. Wpisujemy klucz, a następnie klikamy Dalej. Następnie wybieramy Użyj automatycznego systemu telefonicznego i potwierdzamy działanie, wprowadzając hasło administratora. Postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie, łączymy się z jednym z numerów telefonów na liście. Proces aktywacji powinien zakończyć się pomyślnie.

Jeśli korzystamy z Windows 10, to prawdopodobnie mamy licencję cyfrową i nie musimy wprowadzać żadnego klucza. Nasza licencja będzie powiązana z kontem Microsoft. Podobnie jeśli aktualizujemy system Windows 7 albo Windows 8.2 do systemu Windows 10, to zamiast klucza produktu będziemy mieć dostarczoną licencję cyfrową. Ponieważ licencje cyfrowe są powiązane z kontem Microsoft, będziesz potrzebował internetu, żeby zalogować się do tego konta. Jeśli nie posiadasz ani klucza produktu, ani licencji cyfrowej, możesz nabyć własną licencję bez wychodzenia z domu. Przez menu Start wejdź w Ustawienia. Następnie przenieś się do Aktualizacja i zabezpieczenia > Aktywacja. Stamtąd będziesz mógł się przenieść do sklepu Microsoft Store, gdzie będziesz miał możliwość zakupu licencji dla Windows 10. W podobny sposób kupisz licencję dla pakietu Microsoft Office.

Podsumowując użytkownicy systemu Windows 7 potrzebują do aktywacji klucza produktu, który można przeważnie znaleźć na spodzie laptopa. Podany klucz należy wprowadzić w systemie i w ten sposób aktywować urządzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here