Jak opóźnić okres?

Wakacje, to czas relaksu, odpoczynku od szkoły i obowiązków zawodowych. Właśnie w tym okresie prawie każdy z nas decyduje się na wyjazd w jakieś piękne miejsce, gdzie zapomnimy o problemach dnia codziennego i zmienimy otoczenie.
Co jednak zrobić, kiedy nasze piękne plany o wielogodzinnych wędrówkach, czy morskich kąpielach zostaną zniszczone przez nadchodzącą miesiączkę?

Cykl menstruacyjny kobiety składa się z comiesięcznego okresu krwawienia i fakt ten jest nie do przeskoczenia. Sytuacja zmienia się dopiero, kiedy zajdziemy w ciążę. Ale tego przypadku nie będziemy teraz rozpatrywać.
Wiele kobiet planujących swoje wymarzone wakacje uważa, że powyższa sytuacja bardzo ich hamuje, w pełnym korzystaniu z uroków nowego miejsca. Podczas okresu jest wiele ograniczeń, m.in. ból brzucha, który często uniemożliwia długie wędrówki, strach przed użyciem tamponów, podczas kąpieli w morzu, czy potrzeba częstego korzystania z toalety.

Dlatego bardzo wiele kobiet zadaje sobie pytanie: Jak opoznic okres?
Pierwsza i najbardziej skuteczna metoda opóźnienia miesiączki, dotyczy kobiet, które biorą tabletki antykoncepcyjne. W trakcie przyjmowania tabletek, pomiędzy następującymi po sobie opakowaniami, należy zrobić tygodniową przerwę, podczas której nie przyjmuje się preparatu. Jeśli chcemy opóźnić wystąpienie okresu, możemy nie robić tej przerwy, dzięki temu krwawienie nie nastąpi. Może pojawić się lekkie plamienie, lecz standardowy okres wystąpi dopiero podczas kolejnej przerwy w przyjmowaniu tabletek. Metoda ta jest skuteczna, lecz nie można robić jej na własną rękę. O ilości przyjmowanych hormonów decyduje lekarz, dlatego to on powinien zdecydować, czy w tym konkretnym przypadku ta metoda będzie możliwa do zrealizowania.

Kolejną, już mniej skuteczną metodą opóźnienia okresu jest spożywanie większej ilości wapnia i witaminy C, w okresie przed planowanym pojawieniem się miesiączki i w trakcie jej. Można je spożywać w formie syntetycznej, jak i naturalnej, przyjmowanej w pokarmach. Sposób ten ma wpływać na obfitość okresu, ale nie jest to w żaden sposób udowodnione naukowo. Pamiętajmy jednak, że najzdrowsza dla człowieka jest zbilansowana dieta, gdzie ilość witamin i minerałów przyjmowana jest w zbilansowanej ilości.

Ostatnim już sposobem na opóźnienie pojawienia się miesiączki jest picie herbatek ziołowych. Najbardziej popularne są wyciągi z kasztanowca, lub z liści pietruszki. Kasztanowiec wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia przepływ krwi, a liście pietruszki, poprzez obecność kwasu foliowego działają krwiotwórczo. Według specjalistów i ta metoda nie jest pewnym sposobem opóźnienia okresu. Nie ma badań potwierdzających te zależności. Nawet jeśli powyższe zioła nie opóźnią procesu, to z pewnością zmniejszą ilość krwi, podczas okresu.

Miesiączka to nieodzowny element w życiu każdej kobiety, dlatego należy ją po prostu zaakceptować. W dzisiejszych czasach, występuje wiele produktów, które ułatwiają nam codzienność. Są to np. tampony, które występują w różnych kształtach i rozmiarach, czy super chłonne podpaski, dzięki którym nie będziemy miały obaw, że otoczenie zauważy nasz wyjątkowy stan. Dlatego nie martwmy się miesiączką, tylko w pełni cieszmy się wakacjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here