Jak zablokować numer w play

Jak zablokować numer w Play? Czasami zdarza się, ze nie chcemy z kimś rozmawiać. Męczą Cię połączenia od niechcianych osób no i oczywiście reklam, które oferują nieinteresujące Cię usługi, oferty? Natarczywe telefony od firm telemarketingowych? Dzieje się tak, gdy nasz numer dostał się w niechciane ręce…

Jeszcze jakiś czas temu nie było tej opcji. Pewnie zapytacie dlaczego? Otóż ludzie blokowaliby numery różnych osób, a potem dziwiliby się dlaczego nie dzwonią do nich znajomi, rodzina czy przyjaciele i byłoby pełno telefonów do operatora Play o rozwiązanie niejasności w tej sprawie. Prawda jest taka, że operatorzy nie mieli prawa blokować połączeń głosowych lub wiadomości od osób, firm czy instytucji, które nie figurują na ich listach.
Nie istniały aparaty telefoniczne, które miały tę opcję. Była więc i dotychczas chyba jeszcze jest opcja instalacji dodatkowego oprogramowania w aparacie telefonicznym lub rozwiązanie tego problemu przez internet. Strona internetowa to wizytowka.play.pl. Jest ona dostępna w wersji beta i jest w pełni bezpłatna.

Jest również druga, bardzo prosta opcja na telefonach w Androidzie, aby zablokować niechciany numer telefonu lub kontakt:

a) Na początek wchodzimy w listę połączeń jakie ostatnio wykonywaliśmy i wybieramy numer, który chcemy zablokować.

b) Gdy wyświetli się kontakt czy ekran numeru, to klikamy opcje ,,więcej” (powinna się raczej znajdować w prawym górnym rogu) i wybieramy opcje „blokowanie numeru” lub „blokuj numer”.

c) Niektóre androidy mają opcje zaznaczania czy chcemy zablokować połączenia czy wiadomości. Oczywiście można kliknąć na oby dwie opcje. W tym czasie numer powinien zostać zablokowany.

Drugi aparat telefoniczny to ,,LG Magna” i jego blokowanie wygląda następująco:
a) na początek wchodzimy w kontakty

b) następnie klikamy w ustawienia połączeń ( znajduje się w prawym górnym rógu), tam następnie wybieramy opcję „odrzucanie połączeń od” i wrzucamy, zaznaczamy te numery telefonów czy kontakty, których nie chcemy czyli aby zostały zablokowane. Jest to bardzo proste i nie wymaga dużego myślenia lub wielu operacji, kliknięć. Albo z łapki, albo wcześniej utwórz sobie kontakt spam i tam wszystkie je wrzuć, a następnie odznacz.

Niestety z tego co mi wiadomo, na LG K4, niestety, nie ma możliwości zablokowania natarczywych i niechcianych numerów telefonów i kontaktów. Nie działa również blokowanie sms-ów, choć jest opcja ‚zarejestruj numer jako spam’, ale niestety takie sms-y i tak dochodzą. Jest to trochę dziwne, bo nawet stare Lumie miały takie podobne opcje i tam wszystko w ustawieniach działało jak należy.

Blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych. Opis usługi:

Będziemy automatycznie bronić się przed połączeniami przychodzącymi od numerów zastrzeżonych, jeśli aktywujemy tę usługę blokowania numerów zastrzeżonych:

– nie będzie się wyświetlał numer osoby dzwoniącej, jeśli ma ona aktywną funkcję ukrywania numeru – CLIR. Jeśli masz aktywną usługę ACR połączenie nie pojawi się na Twoim telefonie, a dzwoniący usłyszy komunikat: „Abonent, którego numer wybrałeś nie przyjmuje połączeń z numerów zastrzeżonych. Jeżeli chcesz się z nim połączyć – włącz prezentację numeru” oraz analogiczny komunikat w języku angielskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here