Jakie imię dla psa?

Psy są wiernymi towarzyszami, które od stuleci są tresowane i wychowywane według potrzeb. Niektóre rasy będą świetne dla rodzin i dzieci, inne lepiej sprawdzą się na polowaniach. Przy wyborze odpowiedniego czworonoga warto wziąć pod uwagę jego charakter, a także sprawdzić, czy szybko się uczy. Najczęściej poszukujemy towarzyskiego, łagodnego pupila, który nie zrobi krzywdy żadnemu z domowników. Musimy jednak pamiętać, że zwierzę musi być odpowiednio wytresowane. Jeżeli przypilnujemy, aby pies robił wszystko tak, jak należy, to z czasem nauczy się odpowiedniego zachowania zarówno w domu, jak i na dworze. Pamiętajmy, że każdemu zwierzakowi musimy poświęcać jak najwięcej wolnego czasu. W ten sposób pokażemy mu, że może czuć się bezpiecznie i nie narazimy go na długie godziny w samotności. Psy uwielbiają towarzystwo człowieka, dlatego warto dopasować swój grafik tak, aby zawsze był ktoś w domu. W ten sposób unikniemy zniszczony przedmiotów, czy też dodatkowych szkód, które pies może wyrządzić w samotności.
Pierwsza rzecz, nad która musimy się zastanowić po adoptowaniu lub zakupieniu czworonoga jest to, jak będzie się wabił. Jak nazwać psa? Nie jest to łatwa sprawa, ponieważ wszystko zależy od naszego gustu. Najlepiej wybrać coś krótkiego i zrozumiałego, dzięki czemu nasz pies nie będzie miał problemu z przychodzeniem do nas na komendę. Zazwyczaj spotykamy się z najpopularniejszymi imionami takie jak: Max, Reksio, Kuba, Luna, Sara i tak dalej. Warto jednak przejrzeć internet w poszukiwaniu ciekawszych i oryginalnych propozycji. W ten sposób wyróżnimy naszego zwierzaka spośród innych i nadamy mu wyjątkowe imię. Z niecodziennych propozycji znajdziemy na przykład Alcado, Brenda, Madox, Orion i inne. Warto zainspirować się nazwami postaci z bajek, filmów, czy też ulubionych książek. To, jak nazwiemy naszego pupila zależy tylko od naszej wyobraźni i źródeł, z których skorzystamy. Na forach internetowych znajdziemy wiele dyskusji i propozycji innych użytkowników, dzięki czemu dowiemy się jak inni właściciele nazwali swoje psy. Może w ten sposób znajdziemy idealną propozycję, która nas zainteresuje.
Psy uwielbiają zabawę i spacery. Jeżeli wybierzemy już najlepsze imię dla pupila, to musimy go do niego przyzwyczajać. Należy jak najczęściej je wspominać, a gdy zauważymy, że pies zaczyna reagować, to warto dać mu nagrodę w postaci smakołyka. W ten sposób nasz towarzysz nauczy się swojego imienia i z czasem będzie reagował na każde zawołanie. Pamiętajmy, że pochwały są bardzo ważne w wychowaniu naszego zwierzaka. Dzięki nim będziemy mogli osiągnąć zamierzony cel i nauczyć psa nowych sztuczek. Imię jest pierwszą rzeczą, która powinien zrozumieć nasz pupil. Później możemy dodawać kolejne tricki i propozycje. Pamiętajmy jednak, że pies potrzebuje także dużo czasu na sen i odpoczynek. Zadbajmy o odpowiednie odżywianie czworonoga, a także zapewnijmy mu stały dostęp do wody. Jeżeli nasz pies poczuje się pewnie i bezpiecznie to na pewno będzie z nami współpracował i odwdzięczy się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here