Zablokowany iPhone

Jeśli korzystasz z systemu iOS 11.4.1 lub iOS 12 i spróbujesz podłączyć swój sprzęt do obcego bądź nowego urządzenia, prawdopodobnie pojawi się komunikat: „Odblokuj iPhone’a, żeby użyć akcesoriów”. To zabezpieczenie mające na celu ochronę, ale jednocześnie może być denerwujące, jeśli nie ma szans na to, że przestępcy lub rząd mają dostęp do Twojego iPhone’a.

O co chodzi z tą blokadą?

Owa funkcja jest rozszerzeniem tego, które Apple początkowo dodawało w wersji 11.3, ale nie trafiła do wiadomości publicznej aż do wersji iOS 11.4, gdzie iPhone zablokowany na siedem dni wymagał odblokowania, zanim komputer lub inne akcesoria uzyskają dostęp do jego danych. Obejmuje to zaufane urządzenia, które w przeciwnym razie nie wymagały inicjowania poza początkowym procesem polegającym na „zaufaniu” przy dziewiczym połączeniu.

Niektóre telefony iPhone są łatwiejsze do odblokowania niż inne, w zależności od operatora i warunków telefonu. Większość iPhone’ów zakupionych w ciągu ostatnich kilku lat będzie faktycznie odblokowana, ale jeśli Twój iPhone jest starszy, Twój operator komórkowy może odblokować telefon za darmo lub może się okazać, że możesz odblokować iPhone’a samodzielnie.

Kiedy odkryjesz, iż Twój iPhone został zablokowany w konkretnej sieci, jeśli włożysz kartę SIM z innej sieci do iPhone’a i spróbujesz nawiązać połączenie. Jeśli to nie zadziała, prawdopodobnie Twój iPhone jest zablokowany w twojej sieci. Mogą pojawić się komunikaty o błędach, takie jak „Nieważna karta SIM”, „Blokada PAYT”, „Karta SIM nie została przyjęta”, „Wprowadź kod SP” lub „Włóż poprawną kartę SIM”.
Odblokowanie telefonu iPhone jest całkowicie legalne, jeśli kupiłeś urządzenie legalnie i należy do Ciebie. Jeśli jednak nadal płacisz za umowę (u operatora), technicznie nie masz jeszcze iPhone’a, więc powinieneś sprawdzić u swojego operatora, zanim go odblokujesz.
Oto cenne rady na temat tego, jak odblokować iPhone.

Różni operatorzy

Nie musisz odchodzić od operatora, aby odblokować iPhone’a, ale uważamy, że lepiej, jeśli to zrobisz. Jeśli nie jest to niewykluczone, że możesz skorzystać z usługi odblokowującej. Jednak uważaj na to, co słyszeliśmy od niektórych czytelników, którzy zostali przez cały ten czas obciążeni dodatkowymi opłatami.

Jeśli naprawdę chcesz skorzystać z usługi online, zapoznaj się z małym drukiem przed wprowadzeniem szczegółów płatności. Istnieje wiele możliwości wypróbowania, a wielu zwróci Ci pieniądze, jeśli to nie zadziała. Ufamy i polecamy Doctor SIM, który był w stanie odblokować Galaxy S6, którego nie udało się odblokować innym stronom.

Ważny krok

Jeżeli Twój operator zgodzi się odblokować iPhone’a i przeanalizuje Twoją prośbę, musisz wymienić starą kartę SIM na kartę SIM operatora, którego chcesz zmienić. Upewnij się, że Twój iPhone jest wyłączony, gdy to zrobisz, a po włączeniu iPhone’a ponownie poinformuje Cię o kolejnych aktualizacjach, które mogą być wymagane.
Jeśli nie masz oryginalnej karty SIM, ale poprosiłeś o odblokowanie swojego iPhone’a przez oryginalnego operatora, musisz zresetować urządzenie.

Wykonaj kopię zapasową telefonu iPhone, podłączając go do komputera i używając iTunes, aby wykonać kopię zapasową, a następnie całkowicie zresetuj urządzenie, wybierając kolejno Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Usuń całą zawartość i ustawienia. Po zakończeniu tego procesu wszystko zostanie wyczyszczone z iPhone’a, więc wykonanie kopii zapasowej iPhone’a jest bardzo ważne.
Teraz pozostaje ukończyć konfigurację na swoim iPhonie i przywrócić iPhone’a z utworzonej kopii zapasowej. Włóż nową kartę SIM. To powinno oznaczać, że Twój iPhone jest od teraz odblokowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here