Długa podróż busem z Polski do Niemiec - jak się do niej przygotować?

Jednym z największych logistycznych wyzwań Polaków, którzy pracują w Niemczech jest konieczność okresowego przemieszczania się między Polską a Niemcami. Najprostszym i najszybszym sposobem wydaje się skorzystanie z tanich linii lotniczych. Kusi nas możliwość odbycia niespełna dwugodzinnego lotu, aby z centralnej części Polski przedostać się do Bawarii lub do zagłębia Ruhry. Jednak, czy na pewno podróż samolotem jest najlepszym sposobem na podróżowanie między Polską a Niemcami?

Podróż do pracy w Niemczech: busem, czy samolotem?

Okazuje się, że nie do końca. Po pierwsze, osoby, które nie znają języka, napotykają na barierę komunikacyjną w czasie odprawy na lotnisku oraz w sytuacji, gdy z tego lotniska muszą wyjść w Niemczech i udać się pod swój niemiecki adres. Po drugie, mamy ograniczoną liczbę lotnisk w obu krajach i zdarza się, że zarówno nasz polski punkt startowy, jak i niemiecka destynacja znajdują się daleko od lotnisk. Wówczas konieczność pokonywania odległości między domem a lotniskiem, niekiedy z przesiadkami, powoduje, że droga lotnicza nie jest najszybszym sposobem na dojechanie do pracy w Niemczech.

Bus do Niemiec pod wskazany adres – jak to działa?

Po trzecie wreszcie, wspomniane wyżej problemy z brakiem bezpośrednich połączeń sprawiają, że lot samolotem do pracy w Niemczech jest po prostu drogi – znacznie droższy niż dojazd autem. Co zrobić jednak, gdy nie posiadamy auta? Jednym z chwalonych przez Polaków rozwiązań są busy do Niemiec. Firmy, które oferują przewóz osób między Polską a Niemcami w zdecydowanej większości opierają swoje usługi o model door to door, tak jak na przykład ta firma: http://busadres.pl/przewozy-do-niemiec. To oznacza, że niezależnie od tego, z którego miejsca w Polsce startujemy, mamy zagwarantowany odbiór spod domu lub z najbliższego większego ośrodka miejskiego. W miejscu, w którym rozpoczynamy naszą podróż, pakujemy bagaż do bagażnika, płacimy za bilet (którego wysokość nie jest powiększana o usługę odbioru z indywidualnie określonego adresu) i możemy już spokojnie jechać pod adres, który wskażemy kierowcy. Gdy ostatecznie porównamy koszty takiego przedsięwzięcia, szybko okażę się, że busy do Niemiec to zdecydowanie najbardziej opłacalna forma dojazdu do Niemiec – szczególnie wtedy, gdy mamy ze sobą duży bagaż, za którego linie lotnicze doliczają dodatkowe opłaty.

Jak wytrzymać długą podróż busem do Niemiec?

Jedynym problemem może okazać się konieczność spędzenia dość długiego czasu w busie. O ile dorośli ludzie są w stanie zająć sobie tak długą podróż czymś ciekawym (czytanie książek i gazet, oglądanie filmów, czy rozmowa ze współpasażerem), o tyle już dzieci pod koniec drogi mogą być już wyczerpane i znudzone. Znając swoją pociechę, warto przygotować dla niej tak wiele atrakcji na podróż, na ile pozwala nam nasza pomysłowość. Niektóre gry i zabawy można przeprowadzić w busie (o ile nie przeszkadza to naszym współpasażerom). Warto też stworzyć dziecku takie warunki w podróży, aby mogło spokojnie pójść spać na jak najdłuższy jej czas. W tym celu pomocne będzie zabranie ze sobą ciepłego i nieślizgającego się kocyka, poduszki w kształcie księżyca zawieszanej na szyję, czy też pachnącego domem sweterka.

Każda tego typu podróż wymaga też przemyślenia kwestii jedzenia. Mimo że kierowca, tak jak jest np. w firmie BUS ADRES urządza co jakiś czas postój, to jednak zdecydowanie poleca się zabranie ze sobą lekkostrawnych przekąsek na drogę. Nieocenione nadal są kanapki i należy je przedłożyć nad pokusę zabrania chipsów i czekoladek. Banany, mandarynki i inne owoce, które łatwo się przewozi i łatwo obiera ze skórki, pozwolą nam orzeźwić się w trakcie podróży. Konieczne jest zabranie wody oraz cukierków z kawą. Bardzo dobrym pomysłem mogą być też suche przekąski, takie jak fale ryżowe lub kukurydziane.

Pamiętajmy, że tak długa podróż nie musi być męcząca, jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here