Jak można spędzać wolny czas?

Życie, to nie tylko praca, nauka, rodzina, obowiązki. To również czas wolny, relaks i zabawa. Każdy z nas ma inne hobby, zamiłowania, zainteresowania i inaczej lubi spędzać wolny czas.
Pamiętajmy, że każdemu człowiekowi, raz na jakiś czas, potrzebne jest oderwanie się od rzeczywistości.

W dzisiejszych czasach, prowadzimy bardzo szybki tryb życia. Wszędzie biegniemy, do pracy, do szkoły, na zakupy. Śpieszymy się, by zdążyć na autobus, tramwaj, by na czas odebrać dziecko z przedszkola, by szybko ugotować obiad, czy zdążyć na lekcje angielskiego. Jesteśmy tak pochłonięci tym pędem, że często zapominamy o tak prostej, a zarazem bardzo potrzebnej rzeczy, jaką jest relaks. Ważne jest, żeby czasami się zatrzymać, odpocząć, leniwie spędzić czas z przyjaciółmi, czy rodziną.
Każdy z nas jest inny. Jedni lubią spęczać wolny czas podczas samotnych spacerów, inni podczas wielkich towarzyskich imprez. Każda z metod jest dobra, ważne, żeby odnaleźć idealny sposób na odreagowanie codziennych stresów.

Słynny zespół folklorystyczny „Baciary”, napisał piosenkę pt. Jak się bawią ludzie, która porwie do tańca nie jednego smutasa. A więc i my zadajmy sobie pytanie: Jak się bawią ludzie podczas swojego czasu wolnego?
Ludzie dzielą się na aktywnych i domatorów, na towarzyskich i samotników, lecz każdy z nich ma swój własny ulubiony sposób spędzania wolnego czasu.
Ludzie aktywni, którzy kochają sport, poświęcają mu każdą wolną chwilę. Wykonują wspólne treningi, dzielą się swoimi spostrzeżeniami, czy chwalą wynikami sportowymi. Nagrodą ich wysiłków jest wzięcie udziału w imprezach sportowych, t.j. maraton, czy triatlon. A spełnienie marzeń, to pobicie swojego kolejnego rekordu życiowego.

Domatorzy wolą spokojniejszy tryb życia. Często swój wolny czas spędzają z rodziną, czy przyjaciółmi w zaciszu domowym, gdzie grają w gry planszowe, oglądają film, czy urządzają wspólne gotowanie. Podczas wyjścia z domu, najczęściej udają się do kina, teatru, na plac zabaw z dziećmi, czy na spacer.

Ludzie towarzyscy nie wyobrażają sobie weekendu bez wyjścia do klubu, czy do baru. Świetnie odnajdują się w miejscach, gdzie jest głośno, tłoczno i wesoło. To właśnie oni, często są prowodyrami szalonych imprez. Świetnie się czują wśród dużej liczby znajomych. Lubią rozmawiać, tańczyć, bawić się.

Samotnicy nie lubią hałasu, natłoku ludzi, czy przesadnej rozrywki. Najlepiej czują się w swoim towarzystwie. Swój wolny czas spędzają na czytaniu książek, leżeniu pod kocem i piciu dobrej herbaty. Słuchanie swojej ulubionej muzyki i rozmyślanie też skutecznie poprawia im humor. Samotnicy po prostu lubią siebie.

Mimo olbrzymiej różnorodności wśród ludzi. Nie ma dwóch takich samych przypadków. Nikt z nas nie może jednoznacznie zaliczyć się do jednej z przedstawionych grup. W każdym z nas postawy te, przeplatają się między sobą. Nawet człowiek towarzyski, czasami przyjmuje postawę samotnika i świetnie się czuje w domu, pod kocem, z książką w dłoni. Dlatego nie należy nikogo krytykować, ani oceniać przez swoje upodobania do spędzania wolnego czasu. Może akurat dzisiaj nie ma ochoty na spotkanie towarzyskie. Każdy z nas jest inny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here