Zakupy na Amazon.de

Odkąd pojawiła się wersja strony Amazon w języku polskim coraz więcej klientów z Polski decyduje się na zakupy właśnie tam. Nic w tym dziwnego, bowiem w dobie internetu i szybkim rozpowszechnianiu się zakupów online Amazon stał się jednym z największych i najpopularniejszych sklepów internetowych oferujących szeroki asortyment produktów z różnych kategorii. Dodatkowo ceny produktów są bardzo konkurencyjne. Co więcej, można tam znaleźć wiele rzeczy niedostępnych na polskim rynku i bez większych problemów je zakupić.

Jak kupować na Amazon?

W miarę upływu czasu polska wersja strony jest cały czas dopracowywana i staje się coraz bardziej przyjazna, ułatwiając klientom z Polski zakupy. Czy kupowanie produktów na Amazon różni się od robienia zakupów w innych sklepach internetowych? Odpowiedź brzmi :nie. Wszystko co robimy jest bardzo podobne do zwykłych zakupów w polskim sklepie internetowym. Jedyne co różni zakupy w internetowym sklepie polskim i zagranicznym jest waluta, czyli w tym przypadku euro.
Na samym początku warto założyć sobie konto (choć można to również zrobić przy samej finalizacji zakupu). Dzięki dostępowi do konta mamy możliwość konfiguracji różnych ustawień, personalizacji naszego profilu, kontrolowania naszego zamówienia, ewentualnych zwrotów czy wystawienia opinii o produkcie.

Co dalej?

Gdy już zdecydujemy się na konkretny produkt musimy podać adres dostawy, następnie sposób w jaki uregulujemy transakcję (w tym momencie jest to karta płatnicza lub przelew przy pomocy serwisu Przelewy24), a na końcu podajemy formę dostawy naszego zamówienia. Warto pamiętać, że od pewnego pułapu cenowego naszych zakupów przesyłka jest darmowa i dostaniemy ją w przeciągu kilku dni roboczych. Dla tych, którzy potrzebują produktu „na już” istnieje możliwość opłacenia szybszej formy dostawy, dzięki czemu paczka dotrze do nas już następnego dnia.

Co z tym euro?

Jak wiadomo Amazon to zagraniczny sklep internetowy, a co za tym idzie walutą w jakiej prowadzone są tam transakcje jest euro. Przed dokonaniem transakcji mamy do wyboru dwie opcje. Jedną z nich jest zapłata w złotówkach po przewalutowaniu przy użyciu wewnętrznego konwertera sklepu (Amazon Currency Converter). Jest to płatność po ich kursie walutowym, co zwykle wynosi nas drożej. Drugą opcją jest zapłata w euro za pośrednictwem naszego banku, który to zajmie się za nas konwersją na złotówki. Warto wcześniej dowiedzieć się, która z opcji jest bardziej korzystna dla naszej kieszeni i jak wygląda aktualny kurs euro w naszym banku. Czasami przy zakupach za mniejszą kwotę różnica nie będzie zbyt odczuwalna, ale jeśli ktoś jednak decyduje się zrobić zakupy na większe kwoty, wtedy na pewno będzie potrzebował porównać opłacalność każdej z tych możliwości.

Finalizacja i oczekiwanie na dostawę

Po wszystkim na podany przez nas adres email powinniśmy otrzymać maila z potwierdzeniem transakcji, a po nim kolejne, które będą na bieżąco informować nas o aktualnym statusie naszego zamówienia, aż do momentu jego dostarczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here