Urządzanie mieszkania

Przeprowadzasz się na swoje i musisz wybrać kolory ścian, meble, dodatki, podłogi i cały sprzęt? A może remontujesz mieszkanie i nie masz pomysłu, w jakim stylu je urządzić?
Jeśli tak, zapewne zdajesz sobie sprawę, że wybór nie jest prosty. Na dodatek decyzja musi być przemyślana, ponieważ remontów nie robi się co tydzień i pozostaniesz z nowym wystrojem przynajmniej na pewien czas. Także nie podejmuj pochopnych decyzji, które będą prowadziły do późniejszych frustracji, tylko spokojnie przemyśl temat.
Najpierw możesz poszukać inspiracji. Pomysły innych sprawdzą się świetnie, jeżeli samemu nie wiesz, czego chcesz lub jeżeli chcesz zwizualizować sobie swój pomysł.

Krok 1
Inspiracji możesz szukać na Instagramie, różnych blogach czy na tablicach na Pinterest. Nie potrzebujesz do tego specjalnych wyszukiwarek, inspiracji na urządzenie mieszkania jest w internecie pełno. Zdjęcia możesz zapisywać sobie w osobnym folderze, żeby móc do tego wracać. Nikt nie mówi, że musisz dokładnie odwzorowywać pomysł z internetu, ale możesz z niego czerpać dowolne ilości pomysłów. Jeżeli nie lubisz oglądać takich rzeczy na telefonie czy komputerze to grono inspiracji znajduje się również w gazetach i magazynach, takich jak chociażby darmowe Dekoratorium czy inne. W gazetach możesz zaznaczać interesujące Cię strony lub wycinać fragmenty lub zdjęcia, które Ci się podobają.

Krok 2
Wybierz ogólny styl, w jakim urządzasz dom, mieszkanie, czy pokój. Może i żyjemy w czasach, kiedy łączenie stylów jest trendy, ale większość ludzi jednak decyduje się na ponadczasowe rozwiązania lub aktualnie modne. Możesz urządzić pokój w stylu nowoczesnym, rustykalnym czy marynarskim. Nic nie stoi na przeszkodzie. Ale łatwo się domyślić, że styl rustykalny nie za bardzo łączy się z nowoczesnym, także ta decyzja również musi być przemyślana.

Krok 3
Następnym krokiem będzie wybór farby do pokoju. Załóżmy, że zastanawiasz się, jaki kolor do salonu? Wybrany przez Ciebie styl będzie kierował Cię na pomysł. Ściany możesz malować na różne kolory i wzory. Sklepy mają w swoich ofertach dużą gamę produktów – kolory w najróżniejszych odcieniach o wymyślnych nazwach, farby metaliczne lub z brokatem i wiele, wiele innych. Pewnie czeka cię ciężka praca wybierając kolor. Pamiętaj, że pokój można także wytapetować.
Jeżeli chodzi o podstawowe zasady wybierania koloru to należy pamiętać, żeby nie wybierać ciemnej farby. Zbyt ciemna farba nie tylko optycznie pomniejszy pomieszczenie i będzie wprawiała nas w przygnębiający nastrój, ale też na przyszłość będzie trudno ją zamalować. Zapewne będziesz musiał użyć wielu warstw farby, aby pokryć ciemny kolor. Nie rób sobie tego problemu na przyszłość.
Warto pamiętać też, że kolor zielony uspokaja a pomarańczowy pobudza apetyt. Jeżeli masz czas to zastanów się nad psychologia kolorów, może to być dla Ciebie z korzyścią.
Pamiętaj, że pokój nie musi być w jednym kolorze. Modne jest łączenie barw, nawet bardzo kontrastujących ze sobą. Jedna ścianę malujesz na jeden kolor, drugą na kontrastowy. To bardzo modne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here